Domů Hlavní zprávy VIDEO: Psí útulek v Litvínově praská ve švech i díky zavřeným kriminálníkům

VIDEO: Psí útulek v Litvínově praská ve švech i díky zavřeným kriminálníkům

0
Sdílet
Psí útulek v Litvínově. Autor: Honza Vraný/JV PRESS
Psí útulek v Litvínově. Autor: Honza Vraný/JV PRESS

Mostecko – Doslova ve švech praská v těchto dnech Psí útulek v Litvínově na Mostecku, který nyní vysoko převyšuje kapacitu nalezenců. Je to ale i díky případům, kdy majitelé pejsků skončili ve vězení a o jejich psy se tak nemá kdo postarat. Potvrzuje to vedoucí útulku pro opuštěné psy Štefan Horský.

Kapacita litvínovského útulku je přibližně 30 psů. V těchto dnech je v tamních kotcích ale mnohem více. Pracovníkům útulku by se proto ulevilo, kdyby byl o opuštěné pejsky mnohem větší zájem.

Psí útulek v Litvínově tak nyní slouží jako nechtěný psí hotel. Na to ale nemá útulek potřebnou kapacitu. Je určen pouze pro psy nalezené a opuštěné. Jsou ale samozřejmě výjimečné případy, kdy víme, komu pes patří, a přesto skončí na čas v útulku. „Těch je ale jen pár, jeden dva do roka,“ doplnil zástupce velitele Městské policie v Litvínově Karel Šefl.

VIDEOREPORTÁŽ Z ÚTULKU:

Pokud se potvrdí, že pes má majitele, vracíme ho z útulku zpět domů. Navíc musí majitel zaplatit i za pobyt psa v útulku, což je 100 korun a den a případně i další náklady, například na veterinární ošetření,“ dodal zástupce šéfa litvínovských strážníků Karel Šefl.

Aktuálně tak pracovníci útulku nabízejí k okamžitému odběru minimálně dva opuštěné pejsky, kteří by mohli najít nový domov.

Kontakty:

Telefon: pracovník útulku 737 142 577 (pouze v pracovní době)

Telefonická stálá služby: 476 767 850

Tísňová bezplatná linka: 156

Mobilní telefon na operační středisko: 737 523 523  non-stop

Email na útulek: utulek@mulitvinov.cz

Email na vedoucího útulku: stefan.horsky@mulitvinov.cz

Provozní doba:

pondělí – pátek    08.00 – 16.00

víkendy a svátky   08.00 – 11.30

Výdej psů a návštěvy útulku:

pondělí – pátek      13.00 – 16.00

víkendy a svátky     09.30 – 11.30

Po telefonické dohodě možno provést výdej psů a návštěvu útulku mimo stanovenou dobu. Pokud jste si vybrali pejska z  útulku, ověřte si telefonicky, zda už pes nebyl vydán.

Autor:
Honza Vraný
JV PRESS