Domů Hlavní zprávy VIDEO: Policisté z Policejního prezidia ČR předali mezinárodně hledaného muže do USA

VIDEO: Policisté z Policejního prezidia ČR předali mezinárodně hledaného muže do USA

0
Sdílet

Praha – Policisté z Odboru mezinárodní policejní spolupráce Policejního prezidia předali kolegům do USA hledaného muže.

(Tisková zpráva v původním znění…)
Na základě opakovaných dotazů může Policejní prezidium ČR nyní potvrdit, že před několika týdny realizovalo rozhodnutí ministra spravedlnosti ČR o vydání hledané osoby do Spojených států amerických.

S ohledem na trestnou činnost, pro kterou je hledaný americkými orgány stíhán, hrozící doživotní trest odnětí svobody i další okolnosti případu, zorganizoval Odbor mezinárodní policejní spolupráce Policejního prezidia ČR, který realizace předání hledaných osob zajišťuje,  výkon extradice hledané osoby. Předání probíhalo za mimořádných bezpečnostních opatření a využity byly specializované složky policie včetně Speciální taktické jednotky Odboru cizinecké policie Krajského ředitelství hl. m. Prahy a Zásahové jednotky Inspektorátu cizinecké policie Praha – Ruzyně. K samotnému předání došlo  v neveřejné části mezinárodního letiště Václava Havla Praha. Speciální agenti příslušné federální agentury USA si hledaného odvezli z ČR zvláštním letadlem.

Video z předání mezinárodně hledané osoby do USA 

Přítomní představitelé zmíněné americké federální agentury na místě vysoce ocenili profesionalitu českých policistů při realizaci této mimořádné akce, což je pro PČR velkou pochvalou s ohledem na zkušenosti amerických kolegů z mnoha dalších států, odkud si přebírají hledané osoby.  V letošním roce realizoval Odbor mezinárodní policejní spolupráce na mezinárodním letišti Václava Havla Praha již několik desítek předání hledaných osob zadržených na území ČR, zpravidla na podkladě evropského zatýkacího rozkazu a záznamu v Schengenském informačním systému.

V loňském roce bylo na území ČR vypátráno vice než  400 mezinárodně hledaných osob, a to především  v rámci schengenské spolupráce v EU.

Autor: por. Bc. Markéta JANOVSKÁ
– tisková mluvčí Policejního prezidia ČR

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na