Domů Hlavní zprávy VIDEO: Policejní kynologové nacvičovali u mosteckého jezera pomocí vrtulníku

VIDEO: Policejní kynologové nacvičovali u mosteckého jezera pomocí vrtulníku

0
Sdílet
Policejní kynologové nacvičovali u mosteckého jezera s vrtulníkem. Autor: Honza Vraný

Most – Mostecká psí škola Rastava zorganizovala společné cvičení kynologů Policie České republiky a Záchranných kynologických brigád z několika krajů. Nacvičovat měli nástup psů záchranářů do vrtulníku s následným přeletem nad jezerem Most a výstup po přistání na travnaté ploše u jezera Matylda. 

Bohužel pro nepochopení pilota policejního vrtulníku se nakonec do vzduchu dostali pouze policejní služební kynologové, ačkoliv prvotní výcvik byl určen především zástupcům záchranných kynologických brigád, ti se ale tentokrtá do vrtulníku bohužel nedostali a ačkoliv byli připraveni se výcvku zúčastnit, zůstali na základně u jezera Matylda.

Policejní psi specializovaní na vyhledávání výbušnin ve středu dopoledne hledali ukryté vzorky trhavin. Služební psi vycvičení k hledání pohřešovaných lidí následně po přistání vrtulníku začali pátrali po ztracených turistech, které představovali figuranti.

„Cílem tohoto cvičení je, aby služební pes mohl ihned po dosednutí vrtulníku pracovat a začal pátrat. Navíc si psi musejí zvyknout na vrtulník,“ řekl k nácviku vedoucí krajských policejních kynologů Petr Tomášek.

VIDEOREPORTÁŽ: Služební kynologové nacvičovali u mosteckého jezera s vrtulníkem

Policejní kynologové nacvičovali u mosteckého jezera pomocí vrtulníku

 

PSALI JSME TAKÉ: V sutinách zbouraného paneláku na chanovském sídlišti hledali vycvičení psi zavalené osoby

Autor: Honza Vraný

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na