Domů Hlavní zprávy VIDEO: Parašutisté skákali do Nechranické přehrady a hasiči je zachraňovali

VIDEO: Parašutisté skákali do Nechranické přehrady a hasiči je zachraňovali

0
Sdílet
Hasiči, záchranáři a parašutisté nacvičovali na Nechranické přehradě. Autor: Tomáš Pitterling/JV PRESS

Nechranice – Na vodní hladině Nechranické přehrady společně nacvičovali hasiči z Chomutovska a parašutisté ze Žatce a z Plzně. Cílem součinnostního nácviku byla souhra při záchraně tonoucích z vodní hladiny. Potvrdil to velitel jednotky požární ochrany města Kadaně Martin Apolen.

 

Hasiči města Kadaně, hasiči z Klašterce nad Ohří, hasiči podniků Doly nástup Tušimice a hasiči ČEZ elektrárny Tušimice a Prunéřov v sobotu po celý den pomáhali sportovním klubům parašutistů při jejich výcviku seskoku do vody s padákem.

„Hasiči tak pomáhali ze člunů vyzvedávat z vody parašutisty a jejich výstroj,“ dodal ke cvičení na Nechranické přehradě velitel jednotky požární ochrany města Kadaně Martin Apolen s tím, že do cvičení se během dneška zapojila se dvěma čluny také Vodní záchranná služba ČČK Nechranice. Jeden ze člunů vodní záchranné služby ČČK Nechranice poskytl azyl štábu redakce Události112.cz

VIDEOREPORTÁŽ: Parašutisté nacvičovali seskoky do vody a hasiči je zachraňovali…

Společné cvičení hasičů a parašutistů na Nechranické přehradě u Chomutova

 

Parašutisté si tak během svého výsadkového nácviku vyzkoušeli seskoky do vody, kde na ně čekali na člunech hasiči a záchranáři, kteří je poté převáželi zpět do bezpečí na břeh Nechranické přehrady.

FOTOGALERIE: Parašutisté nacvičovali seskoky do vody a hasiči je zachraňovali…

PSALI JSME TAKÉ: VIDEO: Horská obec Nová Ves v Horách zažila velké mezinárodní cvičení

Autor: Honza Vraný
a Tomáš Pitterling

 

 

 

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na