Domů Dopravní nehody Řidič havaroval přímo před oddělením Policie v Karlových Varech, auto skončilo na...

Řidič havaroval přímo před oddělením Policie v Karlových Varech, auto skončilo na střeše

0
Sdílet
Nehoda opilého řidiče Mercedesu u policejní služebny v Karlových Varech. Autor: Policie ČR

Karlovy Vary –  Doslova kuriózní nehodu v těchto dnech vyšetřují dopravní policisté v Karlových Varech, kdy opilý řidič luxusního vozidla Mercedes skončil po karambolu na střeše, přímo před obvodním oddělením Policie ČR v Karlových Varech. Při nehodě stačil poničit lampu veřejného osvětlení.

O nehodě informovala karlovarská policejní mluvčí Zuzana Týřová s tím, že karlovarští dopravní policisté zahájili úkony trestního řízení ve věci podezření ze spáchání přečinu Ohrožení pod vlivem návykové látky, kterého se měl zřejmě dopustit 23 letý cizinec.

„Opilý řidič měl společně s 23 letým cizincem řídit osobní vozidlo značky Mercedes, a to v pátek dne 24. února, krátce před půlnocí v Karlových Varech. S vozidlem jeli po ulici Vítězná směrem k ulici Mattoniho nábřeží,“ uvedla mluvčí policie.

Řidič naboural do osvětlení a přetočil vozidlo na střechu, přímo u služebny Policie ČR. Autor: Policie ČR

Při vyjíždění z kruhového objezdu řidič nepřizpůsobil rychlost vozidla, naopak nejspíš sešlápl plyn a uvedl vozidlo do smyku. Následně přejel mimo komunikaci, kde najel na vyvýšený obrubník a narazil do sloupu veřejného osvětlení, který poškodil. Vlivem nárazu došlo k přetočení vozidla na střechu. I když se říká, že pod lampou je největší tma, v tomto případě to neplatilo, neboť lampa se nacházela přímo před Obvodním oddělením Policie.

VIDEO: Záznam z bezpečnostních kamer …

Opilý řidič naboural do osvětlení a přetočil vozidlo na střechu u OOP Policie ČR v Karlových Varech

Policisté s oběma muži provedli orientační dechovou zkoušku, při které 23 letý cizinec nadýchal 1,62 promile a druhý 21 letý nadýchal 1,23 promile alkoholu.

„Poté byli oba policisty převezeni k lékařskému vyšetření do nemocnice s odběrem biologického materiálu. Který nakonec z cizinců řídil je předmětem dalšího šetření, neboť oba shodně tvrdili, že vozidlo řídili,“ doplnila k případu mluvčí karlovarské policie Zuzana Týřová.

Škoda byla předběžně odhadnuta na částku kolem 310 tisíc korun.

ZAUJALO NÁS: Digitální IT kancelář made in Google je stále s vámi

Autor: Jiří Berec

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na