Domů Dopravní nehody VIDEO: Na Olomoucku ujížděl policistům řidič BMW a nakonec havaroval

VIDEO: Na Olomoucku ujížděl policistům řidič BMW a nakonec havaroval

0
Sdílet
Řidič BMW ujížděl policistům na Olomoucku. Autor: Policie ČR

Olomoucko – Policejní hlídka pohotovostního a eskortního oddělení Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje, v rámci běžného výkonu služby ve městě Olomouc, si všimla osobního motorového vozidla BMW s dvoučlennou osádkou – mužem a ženou, bez přední registrační značky, které odbočovalo z ulice Dr. Milady Horákové směrem na ulici Masarykovu.

Informuje o tom Irena Urbánková z olomoucké policie s tím, že na základě místní a osobní znalosti nebylo vyloučeno, že vozidlo řídí osoba, která má uložen zákaz řízení všech motorových vozidel. Za vozidlem se rozjeli a za použití výstražného zvukového a světelného zařízení s nápisem „STOP“ ho chtěli zastavit a zkontrolovat. Řidič však na tuto situaci zareagoval tak, že začal s vozidlem zrychlovat a ujíždět po ulici Masarykově, Jeremenkově a poté až na ulici Kosmonautů, kde na křižovatce s ulicí Hálkovou nerespektoval světelnou signalizaci „Stůj, dej přednost v jízdě“ a odbočil vlevo, přestože je dopravním značením odbočení vlevo zakázáno, na ulici Hálkovu.

Při tomto odbočovacím manévru ohrozil bezpečnost a plynulost a silničního provozu. S vozidlem pokračoval až k ulici Tovární, kde na kruhovém objezdu dostal smyk a narazil koly pravé strany do obrubníku. Policisté ho vyzvali, aby z vozidla vystoupil. Na to však nereagoval a zůstal ve vozidle.

VIDEOZÁZNAM: Policistům ujížděl řidič BMW a havaroval

Policistům na Olomoucku ujížděl řidič BMW a havaroval

 

Policisté ho za použití donucovacích prostředků z vozidla vytáhli. Zjistili jeho totožnost, kdy se jednalo o 25letého muže z Olomoucka, který má soudem uloženy dva platné zákazy řízení všech motorových vozidel, a to až do září 2021. Po poučení se odmítl podrobit jak orientační dechové zkoušce i orientačnímu testu na omamné a psychotropní látky, tak i lékařskému vyšetření, spojenému s odběrem biologického materiálu v nemocnici.

Policisté navíc zjistili, že vozidlo, které řídil, má prošlou technickou kontrolu. Její platnost vypršela v dubnu letošního roku. Další jízdu mu zakázali. Řidič je nyní podezřelý z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, na který trestní zákoník stanoví trest odnětí svobody až na dva roky.

„Jízda vozidlem bez platné technické kontroly a bez přední registrační značky je řešeno samostatně jako přestupek na úseku bezpečnosti a plynulosti silničního provozu,“ dodává Irena Urbánková.

PSALI JSME TAKÉ: Šílený řidič zběsile ujížděl Plzeňským policistům, při honičce naboural dvě policejní auta

Autor: Honza Vraný

 

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na