Domů Hlavní zprávy VIDEO: Obrničtí hasiči uspořádali velkolepé oslavy v rámci jubilejního 130.výročí založení sboru

VIDEO: Obrničtí hasiči uspořádali velkolepé oslavy v rámci jubilejního 130.výročí založení sboru

0
Sdílet
Starostka Obrnic Drahomíra Miklošová u hasičského praporu. Autor: Honza Vraný

Obrnice – Velkolepě oslavil Sbor dobrovolných hasičů v Obrnicích letošní jubilejní 130. výročí svého založení. Součástí oslav byla i nedělní zastávka spanilé jízdy historického hasičského vozu z 30. let minulého století, která za doprovodu kolony současné požární techniky vyrazila v pátek z Chebu.

Návštěvníci hasičských slavností v Obrnicích si přišli na své, čekala je mimo jiné i výstava požární techniky a fotografií mapujících historii obrnických dobrovolných hasičů. Dorazila také delegace ze spřáteleného saského města Stollberg.

Stařičkou hasičskou stříkačku doprovodili dobrovolní hasiči z Braňan, kam propagační jízda dorazila z Lomu. IX. propagační jízda Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska a Hasičského čtení je věnována 25. výročí znovuobnovení činnosti Hasičské vzájemné pojišťovny a pojede po hřebenu Krušných hor a v jejich podhůří.

Finále přibližně tři sta kilometrové trasy (každý den se ujede asi sto kilometrů) bude v domovské obci vedoucího vozidla jízdy Škoda z roku 1928, v Libochovicích.
Tím ale devátá jízda končit nebude. Své místo bude mít i v průvodu litoměřických hasičských slavností 10. června 2017 a auto s praporcem bude vystaveno v areálu výstaviště Zahrada Čech už od pátku 9. června ve stánku SH ČMS. Informuje o tom koordinátor propagačních jízd Josef Nitra.

VIDEOREPORTÁŽ Z PROPAGAČNÍ JÍZDY V OBRNICÍCH:

Obrničtí hasiči oslavili jubilejní 130. výročí založení sboru velkolepě

 

Nedělní slavnosti zahájila starostka Obrnic Drahomíra Miklošová. Bohatý a pestrý program oslav obec podpořila částkou 50 tisíc korun. „Provoz, vybavení a sportovní či společenské akce naší dobrovolné jednotky podporujeme dlouhodobě a pravidelně. Jsme hrdi na její tradici a vážíme si přístupu našich dobrovolníků. Díky jejich práci s dětmi a mládeží má sbor zajištěnou perspektivu, navíc slaví úspěchy na tuzemských i zahraničních soutěžích,“ uvedla starostka Obrnic Miklošová.

Právě nejmladší členové sboru předvedou návštěvníkům slavností, co už s požární technikou dokážou. Ukázky nazvané „Hasičata v akci“ a „Požární útok“ odlehčí jejich následné taneční vystoupení. Zatím největší sportovní úspěch zaznamenali starší žáci, kteří to před pěti lety dotáhli až na mistrovství ČR v požárním sportu.

Členskou základnu Sboru dobrovolných hasičů Obrnice tvoří v současné době 30 dospělých a 21 dětí. Obrničtí hasiči pomáhají při zajišťování požární ochrany a v případě nouze i okolním obcím Lužice, Svinčice, Patokryje a Korozluky. Na výpomoc k případům ale vyjíždějí i do Mostu.

FOTOGALERIE Z PROPAGAČNÍ JIZDY…

PSALI JSME TAKÉ: VIDEO: Dobrovolní hasiči uspořádali mokrou soutěž v rámci HASIČENÍ

Autor: Honza Vraný

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na