Domů Hlavní zprávy VIDEO: Nová automobilová cisterna Scania zaparkovala v garáži zabrušanských hasičů

VIDEO: Nová automobilová cisterna Scania zaparkovala v garáži zabrušanských hasičů

0
Sdílet
Skupinové foto u nového auta zabrušanských hasičů. Autor: Honza Vraný

Zabrušany – Zbrusu nová automobilová cisterna Scania zaparkovala v garáži dobrovolných hasičů v Zabrušanech na Teplicku. Nové zásahové auto si hasiči „nadělili“ k jubilejnímu 70. výročí od založení Sboru dobrovolných hasičů v Zabrušanech.

 

Slavnostního předání vozu před radnicí v Zabrušanech si nenechal ujít ani ředitel krajských hasičů Roman Vyskočil, šéf teplických profesionálních hasičů Adolf Langer nebo starostka Okresního sdružení hasičů Teplice Viera Nejedlá. Za zabrušanskou radnici pak automobil přebíral místostarosta obce Vítezslav Škuthan.

„Je to splnění našeho velkého snu, neboť jednotka, v rámci dotačního fondu získala do užívání nový zásahový automobil Scania CAS 30 od THT Polička a auto je postaveno na klíč a to díky finančnímu přispění obce, státu a Evropské unii. Automobil za 7 765 000 korun z nichž 85 procent zaplatila EU, 5 procenty se podílel stát a 10 procent z celkové částky přispěla obec Zabrušany,“ řekl Daniel Zima z jednotky SDH Zabrušany.

Patrně největší podíl na celé akci má člen SDH Zabrušany Petr Šilhan, který spolu s místostarostou Vítězslavem Škuthanem zdárně dotáhl pořízení automobilu do úspěšného konce. Oba tak od sboru dobrovolných hasičů v rámci slavnostního aktu dostali vedle veřejného poděkování a uznání, také dar v podobě skleněné hasičské přilby.

VIDEOREPORTÁŽ: Hasiči ze Zabrušan mají novou cisternu… 

Dobrovolní hasiči ze Zabrušan mají novou cisternu

 

„Nejdůležitější asi bylo přesvědčit členy a zastupitelstvo, že nové auto má smysl a žádat o dotaci,“ říká hasič Petr Šilhan. Místostarosta Zabrušan Vítězslav Škuthan k tomu dodal, že obec velice dobře spolupracuje s místní jednotkou dobrovolných hasičů, kterou využívá také pro nejrůznější potřeby obce. „Mohu všem starostům měst a obcí doporučit, mít vřelé vztahy se svými dobrovolnými hasiči,“ dodal mistostarosta obce Škuthan.

Poté již v areálu hasičské zbrojnice následovala neformální zábava nejen pro hasiče, ale i obyvatele obce spojená s grilováním. Na nové vozidlo se přijeli podívat ale také zástupci některých okolních dobrovolných sborů napřílad z Košťan nebo Braňan na Mostecku.

Sbor dobrovolných hasičů Zabrušany je zařazen jako JPO III. a ročně vyjíždí přibližně k patnácti zásahům.

PSALI JSME TAKÉ: VIDEO: Dobrovolní hasiči v Braňanech se dočkali nové cisterny Scania

Autor: Honza Vraný

 

 

 

 

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na