Domů Hlavní zprávy VIDEO: Nejlepším družstvem ve vyprošťování z kraje jsou hasiči z Chomutova

VIDEO: Nejlepším družstvem ve vyprošťování z kraje jsou hasiči z Chomutova

0
Sdílet
Krajské kolo soutěže ve vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel. Autor: Lukáš Marvan/HZS ÚK

Teplice – Nejlepší vyprošťovací družstvo v Ústeckém kraji mají profesionální hasiči v Chomutově. Ti totiž vyhráli, ve středu u obchodního centra Olympie v Teplicích 15. ročník krajské soutěže ve vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel. Soutěže se zúčastnila družstva všech sedmi Územních odborů HZS Ústeckého kraje.

Startovní pořadí týmů bylo před soutěží losováno.

Před startem si každé družstvo připravilo potřebné vybavení na startovní čáru a pak je odvedeno do takzvané izolace, aby zasahující nevěděli jaká situace (scénář) je pro ně připravena. Tak jako ve skutečných podmínkách, kdy až do příjezdu na místo dopravní nehody hasiči nevědí, jaká situace na ně čeká, a pak se musejí ve velice krátkém čase rozhodnout, jak budou postupovat.

Po dobu „izolace“ družstva se na soutěžní ploše připraví z autovraků skutečná situace dopravní nehody jednoho nebo více vozidel. Vozidla byla různě na sebe naskládána, byla na boku, na střeše, byla zaklíněna pod jinými a podobně. V jednom z vozidel byla zraněná osoba, která má specifické zranění (je při vědomí, udává bolest mezi lopatkami, má dýchací potíže a uvádí necitlivost dolní poloviny těla). Družstvo muselo provést všechna potřebná opatření a úkony k záchraně a vyproštění zraněného.

Soutěž pro družstvo končilo předáním zraněného zdravotnické záchranné službě v cílovém prostoru. Časový limit pro splnění zadaného úkolu bylo 15 minut, pak byla každému družstvu uděleny trestné body.

VIDEOREPORTÁŽ: Krajské kolo ve vyprošťování osob z havarovaných aut…

Krajské kolo ve vyprošťování osob z havarovaných vozidel v Teplicích

 

Hodnotila se rychlost záchrany, přesnost a sehranost týmu, technické provedení stabilizace vozidel a způsob vyproštění zraněné osoby, poskytnutí předlékařské pomoci, zajištění bezpečnostních opatření ke snížení rizik jak pro zachraňované tak i pro zasahující a preventivní opatření ve vztahu k ekologii.

Nakonec zvítězilo družstvo Územního odboru Chomutov, druzí skončili hasiči z Územního odboru Most, třetí skončilo družstvo územního odboru Teplice.

FOTOGALERIE: Hasiči soutěžili v Teplicích o nejlepší vyprošťovací družstvo…

PSALI JSME TAKÉ: VIDEO: Obrničtí hasiči uspořádali velkolepé oslavy v rámci jubilejního 130.výročí založení sboru

Autor: Honza Vraný

 

 

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na