Domů Hlavní zprávy VIDEO: Na Chebsku byla odhalena pěstírna konopí, cizinec skončil v policejní cele

VIDEO: Na Chebsku byla odhalena pěstírna konopí, cizinec skončil v policejní cele

0
Sdílet
Printcsan z videa z policejního zásahu. Zajištěná pěstírna konopí na Chebsku. Zdroj Policie ČR / redakce
Printcsan z videa z policejního zásahu. Zajištěná pěstírna konopí na Chebsku. Zdroj Policie ČR / redakce

Chebsko – Ve středu 13. června proběhla na chebsku velká policejní razie na pěstitelé konopí. Pěstírnu provozovali cizinci. Jeden z pěstitelů byl na místě policisty zadržen a skončil v policejní cele.

O policejní razii informovala policejní mluvčí Kateřina Krejčí s tím, že v celém karlovarském kraji policisté intenzivně bojují proti drogové kriminalitě. Důkazem je včerejší policejní akce, při které chebští kriminalisté odhalili pěstírnu konopí v Hranicích u Aše, kde zadrželi 44letého cizince. Když si všiml policistů, snažil se utéct, to se mu však nepodařilo.

Video z policejního zásahu na pěstitele konopí 

Cizince kriminalisté již obvinili ze ze spáchání zvlášť závažného zločinu a to; Výroba a držení předmětu k nedovolené výrobě omamné a psychotropní látky a jedu.

„Obviněný se tohoto jednání měl dopustit v rodinném domě v Hranicích u Aše, kde neoprávněně pěstoval v několika speciálně upravených místnostech tzv. INDOOR způsobem přes 1100 rostlin, které se nacházely ve třech stádiích růstu, vysvětlila mluvčí policie.

„Při domovní prohlídce bylo zajištěno přes 1100 rostlin a dále různé chemikálie a příslušenství k pěstování této rostliny. V případě sklizně všech rostlin konopí a při následném prodeji si cizinec mohl přijít na částku kolem pěti a půl milionu korun,“ sdělila k razii mluvčí policie Kateřina Krejčí. A dodala, že policejní komisař během dnešního dne podá podnět státnímu zástupci k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby.

V případě prokázání viny hrozí zadrženému až desetiletý trest odnětí svobody.

-jb