Domů Hlavní zprávy VIDEO: Motorkář jel po dálnici D6 Karlovy Vary – Cheb 232 km/h...

VIDEO: Motorkář jel po dálnici D6 Karlovy Vary – Cheb 232 km/h !

0
Sdílet
Fotografie z policejního radaru dálničních policistu. Dálnice D6 ve směru na Cheb. Autor: Policie ČR

K. Vary/Cheb – Dopravní policisté na dálnici D6 ve směru z Karlových Varů na Cheb se nestačili divit. Šílený řidič motocyklu kolem dálničních policistů doslova „profrčel“ rychlostí 232km/h. Po několika kilometrech motorkáře policisté dostihli a zastavili.

O případu informovala karlovarská policejní mluvčí Kateřina Böhmová s tím, že na dálnici D6 z Karlových Varů směrem na Cheb projížděl 30. dubna okolo 13. hodiny ve velké rychlosti řidič motocyklu policejní hlídku oddělení silničního dohledu krajského ředitelství policie Karlovarského kraje. Už při předjetí policejního vozidla motocyklistou si policisté všimli, že není označen registrační značkou a začali ho pronásledovat.

Na dálnici je maximální dovolená rychlost 130 km/h. Motocyklistovy byla naměřena rychlost 232 km/h (po odečtení tolerance 225 km/h).

VIDEO: Policejní záběry z šílené jízdy řidiče motocyklu na dálnici D6

„U sjezdu z dálnice na Březovou se policistům podařilo řidiče motocyklu zastavit a zkontrolovat. Po zastavení se ukázalo, že řidič motocykl nepřihlásil do registru silničních vozidel,“ upřesnila Böhmová.

Řidiči byl sdělen přestupek překročení maximální dovolené rychlosti na silnici o 95 km/ h a navíc se dopustil porušení provozu vozidel na pozemních komunikacích, neboť provozuje na pozemních komunikacích silniční vozidlo, které není zapsáno v registru silničních vozidel.

„Oba přestupky čtyřicetiletého motocyklisty budou policisté předávat příslušnému správnímu orgánu k došetření. Ve správním řízení mu hrozí zákaz řízení na dobu 6 měsíců až 1 rok a pokuta ve výši 5 až 10 tisíc Kč,“ doplnila mluvčí karlovarské policie.

ČTĚTE TAKÉ: Těžká nehoda u Mariánských Lázní, střetla se zde dodávka, osobák i nákladní automobil

Autor: Jiří Berec

 

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na