Domů Hlavní zprávy VIDEO: Mladý muž ujížděl brněnským strážníkům. Neměl ale šanci

VIDEO: Mladý muž ujížděl brněnským strážníkům. Neměl ale šanci

0
Sdílet
Ilustrační snímek strážníků. Autor: MP Brno

Brno – Přibližně sedm kilometrů ujížděl mladý řidič před hlídkou brněnské městské policie. Stíhací jízdu spustila rutinní kontrola v Jilemnického ulici, kde šestadvacetiletý muž zaparkoval v zákazu zastavení, právě když kolem projíždělo služební vozidlo.

Informuje o tom mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem s tím, že strážníci přibrzdili před jeho autem a chtěli ho vyzvat k předložení dokladů. Muž ale začal ujíždět ještě předtím, než mohli stihnout k jeho fiatu dojít. Se zapnutými majáky ho proto pronásledovali a z Husovic se postupně přes Dukelskou třídu a Tomkovo náměstí, kde projel křižovatkou na červenou, dostali postupně až do židenické Svatoplukovy ulice, odkud řidič pokračoval směrem do Komárova.

Tam však nezvládl odbočovací manévr do Hodonínské ulice, kam chtěl vjet zákazem vjezdu, a naboural do výměníkové stanice. Po havárii vyběhl z auta a strážníci utíkali za ním.

VIDEO: Policejní honička s mladým řidičem.. 

Ujíždějící řidič neměl před strážníky v Brně šanci

 

Opět nereagoval na jejich výzvy k zastavení, běžeckému tempu hlídky ale nestačil. Strážníci ho tak zastavili s použitím síly, zaklekli ho k zemi a spoutali.

Důvod ujíždění zjistili za okamžik při ověřování osobních údajů. Mladý muž měl zakázáno řízení a navíc byl celostátně hledaný Policií České republiky. Její hlídce ho tedy předali pro podezření z trestného činu.

PSALI JSME TAKÉ: Mladého lupiče kabelky dopadli kriminalisté na Ostravsku

Autor: Honza Vraný

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na