Domů Hlavní zprávy VIDEO: Ministerstvo vnitra se stará o fyzickou i psychickou připravenost příslušníků bezpečnostních...

VIDEO: Ministerstvo vnitra se stará o fyzickou i psychickou připravenost příslušníků bezpečnostních sborů

0
Sdílet

Praha – Práce příslušníků bezpečnostních sborů je náročná nejen fyzicky, ale také psychicky. Každý den jsou v rámci své služby vystavováni mnoha stresovým situacím, ve kterých musí umět správně zareagovat. Často ve vteřině se musí umět správně rozhodnout, aby ochránili životy nás všech. 

Práce příslušníků bezpečnostních sborů je náročná nejen fyzicky, ale také psychicky. Každý den jsou v rámci své služby vystavováni mnoha stresovým situacím, ve kterých musí umět správně zareagovat. Často ve vteřině se musí umět správně rozhodnout, aby ochránili životy nás všech.

Ministerstvo vnitra proto připravilo prostřednictvím Zařízení služeb MV pro všechny příslušníky bezpečnostních sborů projekt Optima, jehož cílem je naučit policisty a hasiče pečovat o své zdraví a fyzickou i psychickou kondici tak, aby byli schopni co nejlépe zvládat své náročné pracovní povinnosti. Optima v rámci své vzdělávací činnosti  nabízí  účinné možnosti zdravotně kondičního cvičení, techniky pro zvládání stresu, relaxaci a zvyšování fyzické i psychické odolnosti.


ZPRÁVA Z MINISTERSTVA: Prezident republiky jmenoval ředitele HZS Moravskoslezského kraje do hodnosti generála


Projekt Optima je v rámci Evropské unie ojedinělý, byl doporučený Evropskou agenturou pro bezpečnost a zdraví při práci a oceněný Ministerstvem práce a sociálních věcí jako nejlepší v ČR v oblasti péče o zdraví zaměstnanců, resp. vítěz kampaně Zdravé pracoviště pro všechny bez rozdílu věku – Správná praxe ČR 2016.

VIDEO: Optima; Zdraví, kondice a psychická odolnost pro praxi příslušníků bezpečnostních sborů

Zdraví, kondice a psychická odolnost pro praxi příslušníků bezpečnostních sborů

Vzdělávací a tréninkový program Optima nabízíme příslušníkům a zaměstnancům resortu MV formou kurzů v rámci metodických zaměstnání a ozdravných pobytů v rekreačních zařízeních ZS MV. Připravujeme také kurzy ve Vzdělávacím centru pro zvyšování fyzické a psychické odolnosti Optima a vyškolení dalších 350 cvičitelů Optimy v rámci projektu EU.

Zdroj: MV-ČR
YouTube.com

(-red.)

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na