Domů Hlavní zprávy VIDEO: Kriminalisté zadrželi muže, který s pistolí v ruce přepadl pražskou sázkovou...

VIDEO: Kriminalisté zadrželi muže, který s pistolí v ruce přepadl pražskou sázkovou kancelář

0
Sdílet
Maskovaný ozbrojený pachatel v sázkové kanceláři. Autor: policie ČR

Praha – Pražká policie uvolnila záběry ze zadržení ozbrijeného pachatele, který v lednu přepadl s pistolí v ruce obsluhu sázkové kanceláře. K loupeži došlo v úterý 10. ledna tohoto roku okolo osmnácté hodiny na Vinohradech. Maskovaný pachatel v ruce držel zbraň. S tou ohrožoval zaměstnankyni za přepážkou a chtěl po ní peníze. Žena mu v obavě o svůj život vydala několik tisíc korun a lupič z pobočky odešel.

Informuje o tom policejní mluvčí Jan Daněk. Kriminalisté začali případ vyšetřovat a postupně nashromáždili dostatek důkazů k osobě pachatele, pro kterého si na základě předběžného příkazu k zadržení v úterý 21. března došli. Jelikož bylo podezření, že by mohl být ozbrojen, zadržení kriminalisté provedli ve spolupráci se zásahovou jednotkou.

Při následném výslechu se dvacetiletý muž k přepadení přiznal a mimo jiné uvedl, že ho spáchal kvůli tíživé finanční situaci a použil při něm maketu zbraně.

VIDEO Z LOUPEŽE I ZADRŽENÍ PACHATELE…

Kriminalisté zadrželi muže, který s pistolí v ruce přepadl sázkovou kancelář

Během prošetřování policisté zjistili, že toto není jediný trestný čin, ze kterého je muž podezřelý. Podle dosavadního zjištění se totiž v průběhu února nechal zaměstnat v jedné směnárně v centru metropole a po zaškolení, když první den zůstal v práci bez dozoru, si odnesl z trezoru několik desítek tisíc korun.

Kriminalisté třetího policejního obvodu z druhého oddělení obecné kriminality s mužem zahájili trestní stíhání pro podezření ze spáchání trestných činů loupež a zpronevěra. V případě odsouzení muži hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi. Stíhání je vedeno vazebně.

PSALI JSME TAKÉ: VIDEO: Lupič přišel do mostecké herny maskován s nožem v ruce, policie má záznam z kamer

Autor: Honza Vraný

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na