Domů Hlavní zprávy VIDEO: Dobrovolní hasiči ze čtyř jednotek společně nacvičovali záchranu osob zavalených v...

VIDEO: Dobrovolní hasiči ze čtyř jednotek společně nacvičovali záchranu osob zavalených v sutinách domů

0
Sdílet
Hasiči nacvičovali záchranu zavalených osob. Ilustrační foto. Autor: Milan Vobořil / archiv redakce #udalosti112.cz

Litvínov – Čtyři jednotky dobrovolných hasičů na Mostecku se v Litvínově zapojily do speciálního školení a výcviku na téma vyprošťování osob zavalených v sutinách zbořených domů. K tomu účelu hasičům posloužily právě zdemolované bývalé ubytovny v Litvínově. 

„Šlo o školení jednotek dobrovolných hasičů z Litvínova, Horního Jiřetína, Meziboří a Lomu. Touto akcí chceme utužit spolupráci mezi dobrovolnými hasiči na Mostecku. V rámci cvičení jsme na akci pozvali také služební kynology z Mostu a Klášterce nad Ohří. Školení se zúčastnili rovněž studenti z hamerské školy, kteří nám posloužili jako figuranti a hráli zavalené zraněné osoby,“ řekl organizátor školení Tomáš Stanko z JSDH Litvínov.

Nad správným poskytováním předlékařské první pomoci následně dohlíželi záchranáři ze Žatce. „Rád bych také poděkoval vedení města Litvínov a místní firmě Aqua, která nám umožnila vstup do areálu demolice objektů bývalých ubytoven u Bílého sloupu,“ dodal  litvínovský dobrovolný hasič Tomáš Stanko.

Na čtyři desítky hasičů v rouškách přes obličej po průzkumu muselo najít šest „zraněných“ zavalených figurantů. Zatímco některé zraněné hasiči záhy nalezli na chodbách bývalé ubytovny, jiní lidé zůstali „uvězněni“ pod sutinami zbořených objektů. Je pak museli „vyštěkat“  služební psi. Teprve poté nastoupili hasiči, kteří zavalené osoby „vyhrabali“ z trosek domů.

VIDEOREPORTÁŽ Z NÁCVIKU HASIČŮ V LITVÍNOVĚ…

Videoreportáž z nácviku v Litvínově připravil Honza Vraný/JV PRESS

Závěrem školení se pak všichni dobrovolní hasiči mohli zapojit do nácviku správného postupu resuscitace.

OBRAZEM ZE CVIČENÍ…

PSALI JSME TAKÉ: VIDEO: Hasiči z Brandova mají k dispozici nové zásahové kompletní obleky

Autor: Honza Vraný

 

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na