Domů Hlavní zprávy VIDEO: Hasiči cvičně zachraňovali dva zraněné chlapce ve štole pod Zámkem Jezeří

VIDEO: Hasiči cvičně zachraňovali dva zraněné chlapce ve štole pod Zámkem Jezeří

0
Sdílet
Hasiči nacvičovali záchranu osob ze štoly. Autor: Hasiči Horní Jiřetín

Jezeří na Mostecku – Dva chlapci se zranili v odtokové štole pod zámkem Jezeří na Mostecku. Pomoc přivolal třetí ze školáků. Na místo proto vyjely dvě hasičské jednotky a státní policisté se strážníky. Teprve až na místě záchranáři zjistili, že šlo o tajné prověřovací cvičení. 

Chlapci navíc sehráli fiktivní zranění tak věroodně, že zpočátku zasahující hasiče dokonale zmátli, jak přesvědčivě vše sehráli. Potvrdil to ostatně i velitel zásahu Ota Zápotocký z HZS Litvínov.

Námětem cvičení bylo, že se v těžko přístupném terénu v odtokové staré štole zraní dva ze tří školáků, kteří vlezli do štoly a zranili se asi po sto metrech. Za nimi se proto vydali záchranáři se speciálními nosítky. Teprve při transportu obou „zraněných“ poté vyšlo najevo, že šlo o nácvik. Na místě tak zasahovali profesionální hasiči z Litvínova a dobrovolná jednotka hasičů z Horního Jiřetína.

VIDEOREPORTÁŽ: Tajné cvičení prověřilo zasahující hasiče ve staré štole v okolí Jezeří…

Prověřovací cvičení na záchranu dvou chlapců ve štole u Jezeří na Mostecku

 

Příjezd hasičských vozidel a přítomnost policistů a strážníků si nenechali ujít návštěvníci a turisté nedalekého Zámku Jezeří. Mnozí z nich si totiž také mysleli, že šlo o skutečný ostrý zásah záchfranných složek.

FOTOGALERIE: Prověřovací cvičení zaměstnalo hasiče, policisty i strážníky…

PSALI JSME TAKÉ: Letečtí záchranáři pražských hasičů cvičili záchranu z vodní hladiny pomocí vrtulníku

Autor: Honza Vraný
a Tonda Musil

 

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na