Domů Z regionu Ústecký kraj VIDEO: Fanda do hasičských RC modelů postavil lesní speciál

VIDEO: Fanda do hasičských RC modelů postavil lesní speciál

0
Sdílet
Amatérský modelář Tonda Musil se svým modelem. Autor: Honza Vraný/JV PRESS
Amatérský modelář Tonda Musil se svým modelem. Autor: Honza Vraný/JV PRESS

Mostecko – Amatérský RC modelář Tonda Musil z Mostecka se zaměřuje na hasičské speciály. Jeho posledním modelem je hasičský lesní speciál terénního vozu Toyota Tundra v měřítku 1:10. Stavba automobilu mu zabrala více než půl roku.

Nástavbu, osvětlení vozu včetně majáků jsem si vyrobil sám. Ostatní komponenty jsou ze stavebnice. Vlastní výroba je pak i otočný kanon (vodní lafeta) a další doplňky. Jde o model poháněný kardanovou hřídelí a náhon má na všechna kola, tedy 4×4. Celkově tak jde o model dle vlastní fantazie,“ říká amatérský modelář Tonda Musil.

VIDEO REPORTÁŽ s amatérským modelářem Tondou Musilem

Automobil je poháněný baterií Lipo a její výdrž je závislá na stylu jízdy a obtížnost terénu. „Automobil je doplněn o naviják, proto není problém vyprostit se z jakékoliv překážky. Váha automobilu je přibližně čtyři kilogramy a stále je co dodělávat nebo na autě vylepšovat. Stavěl jsem ho pro své vlastní potěšení. Jako bývalý dobrovolný hasič jsem také amatérským modelářem, který je velkým fandou do hasičských aut,“ uzavírá své vyprávění Tonda Musil z Litvínova na Mostecku.

Autor: 
Honza Vraný
JV PRESS