Domů Hlavní zprávy VIDEO: Extrémní závod Memoriál Davida Beneše nedokončila tři družstva

0
Sdílet
Extrémní závod byl pro soutěžní družstva náročný. Autor: redakce

Žatec – Extrémního závodu Memoriál Davida BENEŠE u 41. mechanizovaného praporu v Žatci se zúčastnilo celkem 15 soutěžních družstev z celé armády. Tři družstva náročný závod nedokončila.

Soutěž byla postavena jako víceboj pěchoty s uctěním památky padlého rotmistra Davida Beneše.  První den se soutěžilo ve střelbě, hodu granátem, v plnění zásobníků na čas a dalších disciplínách.

V rámci střeleb v areálu pěší střelnice ve Vršovicích na Lounsku byl hodnocen i nejlepší střelec, kterým se nakonec stal desátník P. M. z 2. mechanizované roty 41.mpr. Po celém náročném dni poté následoval noční pěší přesun z Vršovic do Žatce. Zhruba 30 kilometrů v limitu 6 hodin se zátěží 20 kg na zádech. Pochod byl náročný a v dalším dni pokračovalo už jen 12 týmů.

VIDEOSESTŘIH: Memoriál Davida Beneše v Žatci 2.den…

Memoriál Davida Beneše v Žatci 2.den

Druhý den musely týmy absolvovat ošetření a transport raněného, stavbu minového pole, práci s radiostanicemi, práci s mapou a s prostředky individuální ochrany. Nejnáročnější disciplíny byly připravené na závěr na sportovišti Flora v Žatci. Běžela se „zábavná dráha“, na které se kombinovala tělesná náročnost s činnostmi se zbraněmi. Úplně poslední byla překážková dráha NATO, kterou týmy běžely v opačném pořadí a v taktické ústroji se zátěží.

Vítězem se stalo družstvo z 1. mechanizované roty 41. mechanizovaného praporu, druhé skončilo jen těsně družstvo z 2. mechanizované roty ze 41. mechanizovaného praporu a třetí bylo družstvo složené ze 7. mechanizované brigády.

PSALI JSME TAKÉ: VIDEO: Armádní profesionálové uctili padlé vojáky z Afghánistánu vícebojem pěchoty

Autor: Honza Vraný