Domů Hlavní zprávy VIDEO: Dramatická záchranná akce zraněného litvínovského strážníka

VIDEO: Dramatická záchranná akce zraněného litvínovského strážníka

0
Sdílet
Hasiči při záchranné akci strážníka. Autor: MP Litvínov
Hasiči při záchranné akci strážníka. Autor: MP Litvínov

Mostecko – Rutinní zásah litvínovských strážníků v opuštěném objektu v litvínovské Tylově ulici se v neděli večer změnil doslova v boj o holý život. Hlídka vyjížděla na telefonické oznámení o narušení objektu. Jeden ze strážníků totiž při kontrole opuštěného domu spadl do téměř čtyřmetrové hloubky šachty mezi objektem a opěrnou zdí.

První pomoc mu na místě poskytli jako první jeho kolegové strážníci.

Záchranná akce podle velitele litvínovských strážníků Zdeňka Urbana, trvala více, než hodinu. Na místě pak zasahovali také hasiči, policisté a litvínovská záchranná služba. Zraněného strážníka poté hasiči uložili na speciální záchranářskou vakuovou matraci, na které ho posléze transportovali do sanitky. Strážník byl po celou dobu při vědomí a se zasahujícími záchranáři komunikoval.

Podle mluvčího krajské záchranky Prokopa Voleníka byl následně převezen záchranářskou posádkou do krajské nemocnice v Ústí nad Labem, do traumacentra k dalšímu vyšetření. Zraněný strážník měl podle záchranářů utrpět středně – vážná poranění. Muž naštěstí nebyl v bezprostředním ohrožení života.

VIDEOREPORTÁŽ: Záchranná akce zraněného strážníka

„Za dobu pětadvacetileté éry u městské policie si nepamatuji tak závažnou situaci, kdy by byl strážník přímo v ohrožení života při běžném výkonu služby. Chtěl bych touto cestou poděkovat všem záchranářům a hasičům za pomoc při záchraně našeho strážníka,“ dodal šéf litvínovských strážníků Zdeněk Urban.

Autor:
Honza Vraný
JV PRESS