Domů Hlavní zprávy VIDEO: Drama u litvínovského stadionu. Pod školákem se prolomil rošt

VIDEO: Drama u litvínovského stadionu. Pod školákem se prolomil rošt

0
Sdílet
Pod chlapcem se propadl železný rošt. Autor: Honza Vraný

Litvínov – Drama se odehrálo u litvínovského zimního stadionu, když se pod desetiletým školákem prolomil železný rošt a chlapec se propadl do větrací šachty hluboké asi pět metrů. Vážně zraněné dítě bylo následně letecky transportováno do ústecké Masarykovy nemocnice.

Potvrdil to mluvčí krajské záchranky Prokop Voleník s tím, že dítě utrpělo velmi závažná poranění a bylo transportováno letecky na traumacentrum ústecké nemocnice.

Podle očitých svědků šel chlapec podél budovy zimního stadionu a vstoupil na železné rošty objektu, jeden z nich se pod dítětem náhle prolomil a chlapec spadl dolů.

K neštěstí se vzápětí sjely hlídky státní i městské policie a litvínovská záchranná služba. Vzhledem k závažnosti poranění byl na místo následně povolán i vrtulník letecké záchranky.

VIDEOREPROTÁŽ ZE ZÁCHRANNÉ AKCE…

Pod desetiletým školákem se prolomil železný rošt a kluk propadl do pět metrů hluboké šachty
Zraněného chlapce z větrací šachty vyprostila přivolaná jednotka lezecké skupiny profesionálních hasičů z Teplic.

Na místě zasahovali také profesionální hasiči z Litvínova. Společně následně pomocí speciálních nafukovacích nosítek (vakuové matrace) chlapce lany vytáhli do bezpečí a předali záchranné službě.

Krajská policejní mluvčí Jana Slámová uvedla, že policisté z obvodního oddělení i kriminalisté mostecké policie poté vyšetřovali na místě pádu a dokumentovali rošty, kterými se chlapec propadl dolů.

PSALI JSME TAKÉ: TRAGÉDIE VE SKALÁCH: V Brné na Ústecku zemřel jeden muž, druhý byl transportován do nemocnice

Autor: Honza Vraný

 

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na