Domů Hlavní zprávy VIDEO: Dobrovolní hasiči z Košťan zajíždějí nový motor svého člunu

VIDEO: Dobrovolní hasiči z Košťan zajíždějí nový motor svého člunu

0
Sdílet
Dobrovolná hasiči z Košťan na Teplicku zajíždějí nový motor svého člunu. Autor: Tonda Musil/JV PRESS

Košťany – Dobrovolní hasiči z Košťan na Teplicku v těchto dnech „zajíždějí“ zbrusu nový lodní motor, ke svému zásahovému člunu, a to především na vodní ploše Barbora u Oldřichova. Informuje o tom velitel jednotky košťanských dobrovolných hasičů Libor Klejna. 

 

„Lodní motor značky Tohatsu o síle 20hp na náš člun D 420 budeme využit především na záchranu tonoucích osob na vodních plochách Barbora, Otakar a podobně. V nemalé míře ho také využijeme při povodních po celé České republice,“ říká velitel jednotky košťanských dobrovolných hasičů Libor Klejna s tím, že hasiči v těchto dnech nacvičují se člunem hlavně na Barboře.

„Naše jednotka získala rovněž nové vysokotlaké hasící zařízení Oertzen Fire-Tec od firmy Kränzel, které bude umístěno v novém zásahovém automobilu, na který zatím netrpělivě čekáme. Děkujeme tímto městu Košťany a firmě Agrofert za pořízení tohoto jedinečného stroje, který v této úpravě, jak nám bylo řečeno, je jediný v republice,“ dodává velitel jednotky SDH Košťany Libor Klejna.

VIDEOREPORTÁŽ: Dobrovolní hasiči z Košťan zajíždějí nový motor člunu…

Dobrovolní hasiči z Košťan na Teplicku zajíždějí nový motor člunu

 

Za poskytnuté finance dobrovolní hasiči z Košťan děkují především městu Košťany, obci Jeníkov a Újezdeček. „Zbytek finančních prostředků jsme si pak přidali sami ze sponzorských darů,“ dodává velitel jednotky dobrovolných košťanských hasičů Libor Klejna.

FOTOGALERIE: Hasiči z Košťan nacvičují na vodní ploše Barbora na Teplicku…

PSALI JSME TAKÉ: VIDEO: Parašutisté skákali do Nechranické přehrady a hasiči je zachraňovali

Autor: Honza Vraný
a Tonda Musil

 

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na