Domů Hlavní zprávy VIDEO: Dobrovolní hasiči z Braňan mají k dispozici zbrusu nový dopravní automobil

VIDEO: Dobrovolní hasiči z Braňan mají k dispozici zbrusu nový dopravní automobil

0
Sdílet
Dobrovolní hasiči získali zbrusu nové dopravní vozidlo. Autor: Honza Vraný/JV PRESS
Dobrovolní hasiči získali zbrusu nové dopravní vozidlo. Autor: Honza Vraný/JV PRESS

Mostecko – V garáži dobrovolných hasičů z Braňan na Mostecku zaparkoval zbrusu nový dopravní automobil Ford za více než jeden milion korun. Dobrovolní hasiči z Braňan budou tranzit využívat místo zastaralé Avie a auto poslouží především pro přepravu osob a techniky k výjezdům hasičských zásahů.

Velitel jednotky Sboru dobrovolných hasičů Braňany Miloš Šťastný st. uvedl, že tranzit je devítimístný a bude rovněž přepravovat děti z SDH na hasičské soutěže.

Starosta Braňan Petr Škanta při slavnostním předání automobilu řekl, že na pořízení dopravního automobilu se velkou měrou podílelo i ministerstvo vnitra a Ústecký kraj. „Ministerstvo vnitra ČR přispělo částkou 450 tisíc korun, Ústecký kraj 250 tisíc korun, společnost Keramost 70 tisíc korun a zbytek doplácela obec, což bylo něco málo přes 300 tisíc korun,“ dodal k novému vozidlu starosta Braňan Petr Škanta.

VIDEOREPORTÁŽ ZE SLAVNOSTI:

Videoreportáž ze slavnostního předání mového automobilu připravil: Honza Vraný/JV PRESS

Podle hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka jsou dobrovolní hasiči důležitou složkou Integrovaného záchranného systému a již dávno neplní pouze úlohu hasičů. Jsem velice rád, že se nové vozidlo podařilo dostat právě do Braňan a pevně věřím, že ho využijí ke své spokojenosti a příl bych jim, aby automobil využívaly především děti na hasičské soutěže,“ dodal hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.

Autor:
Honza Vraný
JV PRESS

 

 

FOTOGALERIE: Nový automobil JSDH Braňany