Domů Hlavní zprávy VIDEO: Devátý ročník Dne záchranářů patřil na lounském výstavišti hlavně dětem

VIDEO: Devátý ročník Dne záchranářů patřil na lounském výstavišti hlavně dětem

0
Sdílet
Den záchranářů na lounském výstavišti patřil hlavně dětem. Autor: Honza Vraný

Louny – V pořadí již devátý ročník Dne záchranářů Ústeckého kraje i letos nabídl nejen úžasnou podívanou pro děti a jejich rodiče. V areálu lounského výstaviště tak nechyběli hasiči, policisté, záchranáři ale ani vojáci nebo pracovníci Povodí Ohře. Vedle záchranářské a zásahové techniky byly pro návštěvníky připravené i ukázkové zásahy.

Žlutý vrtulník ústeckých záchranářů v sobotu na výstaviště nedorazil.

Návštěvníci ale zkrátka nepřišli, na hřiště dosedl policejní vrtulník a dorazil i oddíl jezdecké policie na koních.

Pro statické ukázky byla po celý den vystavena záchranářská, policejní a armádní technika a na návštěvníky pak čekaly i dynamické ukázky záchranářů, policistů a hasičů přímo v akci.

Celým programem provázel vtipem sobě vlastním moderátor Pepa Melen.

Nechyběl ani „železný“ pásový kůň, který do Loun přivezli profesionální hasiči z Litvínova. Hasič Jaroslav Kortan pak vozil děti a právě tato atrakce patřila k jedné z nejvyhledávanější na lounském výstavišti. Děti si užily také pěnu díky dobrovolným hasičům.

Hasiči následně instalovali norné stěny v řece Ohři k zachycení škodlivých látek, policejní potápěči pak za velkého zájmu diváků vyzvedli na člun nevybuchlou munici z vody a závěr Dne záchranářů patřil opravdovému požáru, konkrétně šlo o zapálení a uhašení makety domů Loun. Město si totiž připomíná 500. výročí od vypálení historické části města.

V rámci Dne záchranářů Ústeckého kraaje získal hejtman kraje Oldřich Bubeníček ocenění, čestný záchranář, které předal ředitel krajské záchranky Ilja Dejl. Počasí návštěvníkům i organizátorům po celý den přálo a děti se tak mohly zapojit nerušeně do řady soutěží o zajímavé ceny.

Do Loun dorazil také nový maskot krajských hasičů slon Hugo.

VIDEOREPORTÁŽ: Den záchranářů Ústeckého kraje v Lounech

Den záchranářů 2017 v Lounech

 

Po dvou předchozích ročnících se tak záchranáři rozloučili s městem Louny. Ten příští, jubilejní 10. ročník Dne záchranářů, by se tak měl uskutečnit už v jiném okrese, pravděpodobně půjde o Litoměřice.

Den záchranářů se v minulosti konal například na mosteckém polygonu nebo na děčínském nábřeží. Vedení kraje následně rozhodlo, že se vždy po dvou letech bude akce konat v jiném okrese. Přesný termín i místo konání ale ještě není stoprocentně známé.

FOTOGALERIE: Den záchranářů Ústeckého kraje v Lounech

MEMORIÁL JINDŘICHA ŠMAUSE 2017: Soutěž ve vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel

Autor: Honza Vraný

 

 

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na