Domů Dopravní nehody VIDEO: Deset pražských hasičských jednotek bojovalo s požárem haly

VIDEO: Deset pražských hasičských jednotek bojovalo s požárem haly

0
Sdílet
Požár haly zaměstnal deset hasičských jednotek. Autor: HZS Praha/Jan Kostík

Praha – Deset jednotek hasičů zasahovalo u požáru haly v ulici Nad Vršovskou horou v Praze 10. Hala o rozměrech asi 60×20 metrů byla po příjezdu prvních jednotek zachvácena plamenným hořením v plném rozsahu.

Hasiči pracovali v dýchací technice pomocí 11 C proudů, dva proudy byly vedeny po žebříku a plošině. S ohledem na náročnost zásobování místa požáru vodou bylo asi 300 metrů od objektu zřízeno čerpací stanoviště z podzemního hydrantu.

Hasiči se mimo samotné hašení haly soustředili i na ochranu okolních objektů. Objekt se nachází v hlídaném oploceném areálu v blízkosti dalších průmyslových budov. Před halou, která slouží jako autodílna, byly zaparkovány dva nákladní automobily, které byly požárem zničeny. Sálavé teplo poškodilo plastové části dalších automobilů stojících v okolí haly.

VIDEO: Požár haly v ulici Nad Vršovskou horou

Požár haly v pražské ulici Nad Vršovskou horou

Jednotky pracovaly také se zařízením COBRA, pomocí kterého se dostaly pod střešní konstrukci vedlejšího objektu, který byl požárem částečně zasažen. S ohledem na rozsah požáru a počet zasahujících jednotek byl vyhlášen druhy stupeň požárního poplachu. Hasiči-chemici prováděli během zásahu měření koncetrací škodlivin, které unikaly do ovzduší. Jejich koncetrace nepřekročila nebezpečnou mez. Povětrnostní podmínky navíc příznivě ovlivnily rozptyl zplodin hoření mimo obytnou část v okolí místa požáru.

Před čtvrtou hodinou ranní na místě zůstávají jednotky na dohašování ohnisek požáru pod částečně zničenou konstrukcí haly. V 04:37 hodin pracovali hasiči na dohašení ohořelých zbytků haly pomocí 6 C proudů. Několik jednotek SDH bylo od 01:00 hodin připraveno jako záloha za jednotky, které zasahovaly na místě požáru.

Pražské hasiče zaměstnal požár v klimatizaci hotelové restaurace

Autor: Honza Vraný

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na