Domů Hlavní zprávy VIDEO: Cvičení ATTACK 2016 – Galerie Šantovka

VIDEO: Cvičení ATTACK 2016 – Galerie Šantovka

0
Sdílet
ZZS OLM
Cvičení ATTACK 2016 – Galerie Šantovka. Autor: ZZS Olomouckého kraje

Olomouc -Zdravotnická záchranná služba Olomouckého kraje a Univerzity Palackého – Fakulta zdravotnických věd si v úterý 25. října ve spolupráci se složkami Integrovaného záchranného systému Olomouckého kraje prošla náročným testem při simulovaném teroristickém útoku v obchodním centrum Galerie Šantovka.

Zasahující záchranáři na taktickém cvičení složek IZS v olomouci. Fotoi: ZZS Olomouckého kraje
Zasahující záchranáři na taktickém cvičení složek IZS v Olomouci. Foto: ZZS Olomouckého kraje

Cílem taktického cvičení ATTACK 2016 bylo dnes především procvičení efektivního způsobu třídění zraněných osob v terénu a následně i ve Vojenské nemocnici v Olomouci.

Důležitou roli při cvičení sehrála souhra a spolupráce všech zúčastněných složek a rychlá pomoc lidem v nouzi. Do samotného cvičení bylo zapojeno celkem 63 zraněných osob z toho 35 těžce a další zhruba stovka účinkujících, spolupracujících různých subjektů a zasahujících z řad složek IZS.

 

Zasahoval také vrtulník s posádkou letecké záchranné služby.

u4nirqfo5tja3yunhseufjdakpnl5k3g
Policejní zásahová jednotka na taktickém cvičení složek IZS – ATTACK 2016. Foto: ZZS Olomouckého kraje

K útoku v obchodním centru došlo krátce po půl osmé ranní, následně hned několik osob z místa zavolalo na linku 112 a přivolalo pomoc z řad Policie ČR, Hasičského záchranného sboru a Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje. Při simulovaném teroristickém útoku v Galerii Šantovka zaútočily tři osoby, a to střelnou zbraní, nožem a koncentrovanou kyselinou.

VIDEO: ATTACK 2016 – taktické cvičení složek IZS Olomouckého kraje

Systém efektivního třídění zraněných osob navazuje na dlouholetý způsob řešení podobných situací při výskytu většího počtu zraněných osob. Cílem výzkumu je inovace a zkvalitnění třídících postupů a implementovaní nových poznatků do praxe v přednemocniční neodkladné péči a na urgetních příjmech. V ČR není prozatím jednotný systém efektivního třídění zraněných v rámci nemocnic a právě tento výzkum Fakulty zdravotních věd Univerzity Palackého v Olomouci ve spolupráci se Zdravotnickou záchrannou službou Olomouckého kraje má za cíl k tomuto kroku co nejdříve dospět.

ZZS Olomouckého kraje - official
Figuranti na taktickém cvičení ATTACK 2016 v Olomouci. Foto: ZZS Olomouckého kraje

Po obrovském úspěchu naší upoutávky ATTACK 2016 přinášíme celý video dokument k taktickému cvičení složek IZS v Galerie Šantovka, Olomouc. Odkaz na video ZDE <<

Autor:
Zdeněk Hošák
– tiskový mluvčí
ZZS Olomouckého kraje