Domů Hlavní zprávy VIDEO: Armádní profesionálové uctili padlé vojáky z Afghánistánu vícebojem pěchoty

VIDEO: Armádní profesionálové uctili padlé vojáky z Afghánistánu vícebojem pěchoty

0
Sdílet
Armádní profíci soutěžili na střelnici u Loun. Autor: Honza Vraný

Vršovice u Loun – V areálu pěší střelnice Vršovice na Lounsku se uskutečnil první den letošního 2.ročníku extrémního závodu – víceboje pěchoty pro čtyřčlenné vojenské hlídky, který uspořádal 41.mechanizovaný prapor „gen.Josefa Malého v Žatci. 

 

Akce je pořádána na počest všech válečných veteránů a hlavně na uctění památky rotmistra Davida Beneše, který před třemi lety padl s dalšími třemi příslšníky Armády ČR v Afghánistánu. Při sebevražedném útoku v Afghánistánu 8. července 2014 zemřel David Beneš ze 41.mpr, Libor Ligač, Jan Šenkýř, Ivo Klusák a později v nemocnici Jaroslav Lieskovan ze 43.vpr.

Rotmistr David Beneš, který pocházel z Chomutova, byl přitom nejmladší z pěti českých vojáků, které zabil sebevražedný atentátník. Narodil se v roce 1986 a profesionálním vojákem byl od 4. ledna 2006. V Afghánistánu byl třikrát. V armádě působil nejprve jako střelec, poté velitel družstva a zástupce velitele čety u 41. mechanizovaného praporu v Žatci. Kamarádi a kolegové vojáci mu říkali Beny nebo Benito.

A právě i na jejich počest již podruhé pořádá vedení 41.mechanizovaného praporu „gen.Josefa Malého v Žatci extrémní závod Memoriál Davida Beneše. První den se uskutečnil na střelnici, kde na patnáct družstev armádních profesionálů soupeřilo ve střelbě.

Na regulérnost soutěže pak po celou středu dohlížela desítka rozhodčích ze žateckého praporu oblečena ve speciálních červených tričkách s logem Memoriálu Davida Beneše.

Veřenost ale může vidět vojáky i při dalším plnění náročných disciplín, jako je přesun na dlouhou vzdálenost se zátěží, orientace v terénu, ošetřování raněných, práce s radiostanicemi, překonávání překážkové dráhy NATO a plnění dalších zajímavých úkolů.

VIDEOREPORTÁŽ: Armádní profesionálové soupeřili také ve střelbě…

 

Kdy a kam se můžete přijít podívat?

Ve čtvrtek, tedy zítra 13. července 08:00 – 11:00 hodin:je připtravena taktická část – VÚ 1824 ŽATEC.

Ve stejný den, tedy ve čtvrtek 13. července pak od 11:00 – 16:00 hodin: čeká na návštěvníky taktická část na sportovišti FLORA ŽATEC, kde se uskuteční hlavní závěrečná část včetně vyhlášení výsledků.

 

PSALI JSME TAKÉ: Masarykovu nemocnici v Ústí cvičně obsadili policejní zakuklenci

Autor: Honza Vraný

 

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na