Domů Hlavní zprávy Velké hasičské cvičení na zámku Jezeří na Mostecku. V akci byly všechny...

Velké hasičské cvičení na zámku Jezeří na Mostecku. V akci byly všechny složky IZS i vrtulník

0
Sdílet
Hasiči, ilustrační foto. Autor: archv redakce Události112.cz / J. Berec (2015)

Mostecko – V neděli 13. května, od deváté hodiny ranní probíhalo velké hasičské cvičení státních, podnikových i dobrovolných jednotek hasičů, přímo na státním zámku Jezeří na Mostecku. Námětem cvičení, byl simulovaný požár, který vznikl od řezání úhlovou bruskou, v prostorách provozní budovy, který se následně rozšířil, po celou budovu i okolní lesní porost.

Na místě, podle informací redakce webu Události112.cz zasahovali profesionální hasiči z nedalekého Mostu, Litvínova, dále podnikový hasiči ze Severní Energetické a litvínovských chemických závodů, a v neposlední řadě, pak několik jednotek z řad dobrovolných hasičů z celého mosteckého okresu.


ČTĚTE TAKÉ: Opilec za volantem ujížděl policejní hlídce na Mostecku, policisté museli střílet!
Policejní honička z opilcem, za volantem automobilu, v obci Horní Jiřetín na Mostecku skončila, až střelbou ze služební pistole zasahujících policistů. Incident se stal v pátek 27. dubna, ve večerních hodinách. 

Při požáru došlo ke zranění jedné osoby, kterou si na místě do své péče převzala posádka Zdravotnické záchranné služby, která zraněnou osobu, po nezbytném přednemocničním ošetření transportovala do nemocnice. Vzhledem k tomu, že zraněná osoba utrpěla, při požáru rozsáhlé popáleniny zasahující záchranáři na místo přivolali (simulovaně) vrtulník Letecké záchranné služby, který popálenou osobu přepravil šetrně do jedné z pražských nemocnic, na takzvané popáleninové centrum, kam by se za normálních okolností takto poraněný člověk směřoval. Naštěstí, však šlo jen o cvičení a celá událost se tak obešla bez zranění osob.

FOTO: Hasičské cvičení na státním zámku Jezeří na Mostecku.

Vedle hasičů a zdravotníků na místě cvičení zasahovali také policisté a strážníci městské policie, kteří v místě konání hasičského cvičení řídili veškerou dopravu. Provoz, ke státnímu zámku byl pro veřejnost v době konání akce omezen. Příjezdová komunikace byla vyčleněna pouze pro složky Integrovaného záchranného systému.

Do cvičení se zapojili také pracovníci Státního památkového ústavu, Sdružení dobrovolných hasičů Čech, Moravy a Slezska, služba mostecké kriminální policie a také zaměstnanci Ústeckého kraje. Jednalo se za poslední dobu o jedno z největších cvičení složek Integrovaného záchranného systému na Mostecku nebo na severu Čech vůbec.

Cílem cvičení bylo prověřit koordinaci, akceschopnost a celkově součinnost všech záchranných složek IZS Ústeckého kraje a dalších subjektů s tím souvisejících.

-jb, (red.)

 

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na