Domů Hlavní zprávy Desítky výjezdů hasičů v Moravskoslezském kraji kvůli „velké“ vodě

Desítky výjezdů hasičů v Moravskoslezském kraji kvůli „velké“ vodě

0
Sdílet
Desítky výjezdů hasičů v Moravskoslezském kraji kvůli „velké“ vodě. Autor: HZS MsK

MS kraj – Více než osm desítek čerpání vody z vodních lagun, sklepů, garáží a dalších podzemních či přízemních prostor rodinných domků i škol, školek a nemocnic mají na kontě od pátečního rána 28. dubna profesionální a dobrovolní hasiči na celém území Moravskoslezského kraje. 

Desítky výjezdů hasičů v Moravskoslezském kraji kvůli „velké“ vodě. Autor: HZS MsK

Vedle toho moravskoslezští hasiči odstraňovali překážky v tocích a ucpávání kanálů a bedlivě monitorovali chování menších i větších řek. Hlavně na Bruntálsku hasiči odstraňovali – během pátečního dopoledne – spadlé a nebezpečné stromy. Šlo o dvě desítky vícečetných výjezdů – tedy odstraňování většího počtu dřevin během jednoho výjezdu.

Do pátečních 14 hodin si žádná z těchto události nevyžádala v Moravskoslezském kraji zranění osob, hasiči také nemuseli nikoho evakuovat do bezpečí. Pokud bylo zjištění vylití řeky či potoka mimo koryto, obvykle byly zatápěny pouze místní komunikace a mostky, jejichž objetí neznamenalo pro místní řidiče větší komplikace.

Jediným místem, kde byl v Moravskoslezském kraji dosažen v pátek 3. stupeň povodňové aktivity (SPA), byl potok Polančice v Ostravě-Polance nad Odrou u Klimkovic. Žádné větší bezpečnostní riziko zde nehrozí a místní komunikace je uzavřena.

Během pátečního odpoledne klesaly hladiny horních toků moravskoslezských řek a jejich přítoků. Dolní úseky stoupaly. Krajské operační středisko hasičů v Ostravě informovalo kolegy v polských Katovicích o dosažení hladiny řeky Odry v Bohumíně na hodnoty pro první SPA.

ZAUJALO NÁS: Digitální IT kancelář made in Google je stále s vámi

Autor/Zdroj:
por. Mgr. Petr Kůdela
– tiskový mluvčí
HZS Moravskoslezské­ho kraje

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na