Domů Hlavní zprávy Řidiči pozor! Velikonoční svátky opět aktivují policisty na silnicích

Řidiči pozor! Velikonoční svátky opět aktivují policisty na silnicích

0
Sdílet
Ilustrační snímek dopravního policisty při kontrole. Autor: Honza Vraný

Česká republika – V souvislosti s velikonočními svátky Policie České republiky připravila dopravně bezpečnostní akce. Policisté tak od 12. dubna do 17. dubna 2017 ve zvýšené míře dohlédnou na dodržování pravidel silničního provozu, zákaz požívání alkoholických nápojů a další. Informuje o tom policejní mluvčí Eva Kropáčová.

Z preventivních aktivit v souvislosti s bezpečností silničního provozu již na začátku tohoto týdne odstartoval každoroční celorepublikový projekt upozorňující na zákaz požívání alkoholických nápojů před a během řízení pořádaný ve spolupráci s Českým svazem pivovarů a sladoven s názvem „Řídím, piju nealko pivo“. V neposlední řadě pokračujeme ve společném preventivním projektu s oddělením BESIP „Vidíme se“.

„Největší rizika nadcházejícího ročního období pro silniční provoz vnímáme především nárůst intenzity dopravy na významných tazích, nárůst počtu nemotorizovaných účastníků silničního provozu, zvýšený pohyb chodců v turisticky významných oblastech, požití alkoholických nápojů před jízdou a v neposlední řadě také cestování ke vzdáleným příbuzným často svátečními řidiči,“ uvedl plk. Tomáš Lerch.

Ředitel dopravní policie dále shrnul dosavadní vývoj dopravní nehodovosti včetně meziročního srovnání dopravní nehodovosti v období Velikonoc a zazněly i nejčastější příčiny dopravních nehod v tomto období. Jako nejčastější příčinu uvedl nevěnování se plně řízení a nepřizpůsobení rychlosti dopravně technickému stavu vozovky.

„Je nutné si uvědomit, že bezpečnost v silničním provozu je závislá především na vlastním chování jeho účastníků. Řidiči by tedy měli počítat se zvýšeným provozem na silnicích, cestu plánovat s časovou rezervou z důvodu možných kolon v souvislosti s opravami komunikací, maximálně se věnovat řízení a především dodržovat pravidla silničního provozu,“ zdůraznil ředitel dopravní policie.

Vedoucí samostatného oddělení BESIP Ing. Martin Farář poukázal na problematiku alkoholu za volantem a průzkum alkohol testerů a testů na odbourávání alkoholu.

PSALI JSME TAKÉ: Dopravní policisté si převzali další nové silné služební motocykly

Autor: Honza Vraný

 

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na