Domů Z regionu Ve Zlobicích na Zlínsku hořelo v nočních hodinách uskladněné seno, zasahovalo šest...

Ve Zlobicích na Zlínsku hořelo v nočních hodinách uskladněné seno, zasahovalo šest jednotek hasičů

0
Sdílet
U požáru haly s uskladněným senem ve Zlobicích na Zlínsku zasahovalo 6 jednotek hasičů. Autor: HZS Zlínského kraje

Zlobice – Krátce po jedné hodině dne 13.května, bylo krajské operační středisko zlínských hasičů informováno o požáru haly v areálu zemědělského družstva ve Zlobicích. Hořelo uskladněné seno. 

Na místě zasahovalo celkem šest jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů.

O požáru informoval Pavel Řezníček z HZS Zlínského kraje s tím, že jako první se na místo dostavili profesionální hasiči se dvěma cisternami. Už v době příjezdu byl požárem zasažen veškerý uskladněný materiál v hale o rozměru asi 20×15 metrů. V těsné blízkosti se nacházela další budova, ve které bylo ustájeno asi 200 ks dobytka. Hasiči okamžitě natáhli několik proudů a zabránili rozšíření požáru. Pomocí přetlakové ventilace se podařilo uchránit prostory ustájení i před škodlivými zplodinami hoření.

Ve 02.47 hodin ohlásil velitel zásahu celkovou likvidaci požáru v zasažené budově.

„Až do ranních hodin bylo zemědělskou technikou seno vyváženo na volné prostranství, kde bylo proléváno vodou, aby se zabránilo dalšímu rozhoření. Kvůli zabezpečení většího množství hasební vody byla zřízena i kyvadlová doprava cisternami z hydrantové sítě,“ upřesnil Pavel Řezníček.

„Na místo se dostavil také vyšetřovatel hasičů z Kroměříže, který nyní zjišťuje přesnou příčinu vzniku požáru. Prozatím pracuje se dvěma verzemi, a to úmysl nebo samovznícení,“ doplnil Pavel Řezníček z HZS Zlínského kraje.

Způsobené škody jsou nadále předmětem vyšetřování, které bude pokračovat i v dalších dnech.

ČTĚTE TAKÉ: Výměna stráží. Nový vyprošťovací automobil nahradí letitého předchůdce

Autor: Jiří Berec

 

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na