Domů Z regionu Moravskoslezký kraj Ve Velké Polomi na Ostravsku hořel rodinný dům, při požáru se zranily...

Ve Velké Polomi na Ostravsku hořel rodinný dům, při požáru se zranily dvě osoby

0
Sdílet
foto - HZS MSK
Při požáru v rodinném domě ve Velké Polomi byly zraněny dvě osoby. Autor: HZS MsK

Ostravsko – Hasiči ze dvou jednotek zasahovali v brzkých nočních hodinách v neděli 9.10.2016 u nah­lášeného požáru v rodinném domě ve Velké Polomi na Ostravsku.

Při požáru se zranily dvě osoby.

Operační středisko HZS Moravskoslezského kraje přijalo tísňové volání těsně po jedné hodině noční. Na místo ohlášeného požáru byly vyslány dvě jednotky HZS Moravskoslezského kraje ze stanic Ostrava-Poruba a Ostrava-Zábřeh. Celkem na místě zasahovaly dvě hasičské cisterny a jeden speciální protiplynový automobil s dostatečnou zásobou lahví k dýchacím přístrojům a dalším speciálním vybavením.

Hasiči po příjezdu zjistili, že hoří ve sklepě rodinného domu ve Velké Polomi.

Za použití dýchacích přístrojů (kvůli velkému zakouření zplodinami hoření) provedli záchranu jedné zraněné osoby z patra rodinného domu. V té době již poskytovali první pomoc popálené osobě, kterou následně předali do péče přivolaných posádek záchranné služby.

K požáru se vyjádřil také krajský mluvčí Moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že zasahující záchranáři ošetřovali třiatřicetiletého muže, který utrpěl rozsáhlé popáleninové trauma. Zasahující lékařka zjistila, že je zasaženo okolo 80% jeho tělního povrchu, a to v oblasti hlavy, trupu, i končetin a dýchacích cest. Pacient byl uveden do umělého spánku a převeden na přístrojem řízenou ventilaci. Posádky zajistily intraoseální vstup, prvotně ošetřily popálené části těla a postiženého transportovaly do popáleninového centra FN Ostrava.

„S nadýcháním se zplodinami hoření musela být ošetřena také padesátiletá žena. Byla při vědomí a mimo ohrožení života. Záchranáři ji následně předali na interním příjmu, rovněž v ostravské Fakultní nemocnici,“ doplnil Humpl.

Příčina vzniku požáru zůstává v šetření, výše způsobené škody požárem byla předběžně odhadnuta na 10 tisíc Kč. Hasiči však svým zásahem uchránili nejen mnohem vyšší materiální hodnoty, ale hlavně zachránili život minimálně jedné osobě.

Autor:
kpt. Ing. Petr Holub
– zastupující tiskový mluvčí
HZS Moravskoslezské­ho kraje