Domů Hlavní zprávy Ve Španělském sále Pražského hradu byl vyhlášen policista roku 2016

Ve Španělském sále Pražského hradu byl vyhlášen policista roku 2016

0
Sdílet
Ve Španělském sále Pražského hradu byl vyhlášen policista roku 2016. ZDROJ: PČR MS. KR.

Při vyhlašování prestižní ankety POLICISTA ROKU 2016 mělo v Praze moravskoslezské krajské ředitelství svého zástupce. Na 2. místě byl vyhlášen a cenu z rukou pana policejního prezidenta převzal kpt. Ing. Bc. Jaroslav Chromík, informovala web Události 112 policejní mluvčí por. Soňa Štětínská.

Vyhlašování se uskutečnilo 22. září ve Španělském sále Pražského hradu. Jednalo se o 17. ročník této prestižní ankety. Etická komise Policie ČR navrhla kpt. Chromíka a další vítěze z desítek nominovaných policistů a občanských zaměstnanců.

Kpt. Chromík slouží na 2. oddělení odboru hospodářské kriminality krajského ředitelství. Do služebního poměru nastoupil v roce 1996. Vyšetřuje nejsložitější a nejzávažnější hospodářskou trestnou činnost. Z vyjádření dozorových krajských státních zástupců je zřejmé, že průběh přípravných řízení, která vede, je bezproblémový, rychlý a efektivní uvedla mluvčí

Policista patří stabilně k nejerudovanějším a nejzkušenějším policistům odboru. Loni například ukončil návrhem na podání obžaloby vyšetřování dvou složitých a rozsáhlých hospodářských trestních věcí. Jednou z nich byl trestný čin podvodu spáchaný řadou dílčích útoků v období 6 let s 19 300 poškozenými se škodou přes 6 milionů korun. Případ ve zkratce: Muž měl podvodně nabízet a slibovat práci z domu. Vyžadoval platby za podrobnější informace a podklady, práci ale žadatelům nezajistil. Jedná se o případ, který byl médiím rovněž prezentovaný.

Dovolím si doplnit informaci z prosince minulého roku, a to, že kpt. Chromík byl oceněn jako Policista roku 2016 při slavnostním vyhlášení v rámci našeho krajského ředitelství doplnila Štětínská.

Jak vnímá pan kapitán „celorepublikové“ 2. místo? „Ocenění si velmi vážím. Dodá jistě další motivaci k práci nejen mi, ale také dalším kolegům. Když si promítnu samotné vyhlašování, místo bylo zvoleno opravdu vhodně a atmosféra odpoledne byla velmi příjemná.

Doplnil bych rád, že svou práci dělám, jak nejlépe umím, nikoliv pro obdobná ocenění, ale je pravda, že jsem byl potěšen. A je také pravdou, že určitě nejsem jediný, který si cenu zaslouží. Znám mnoho erudovaných kolegů a mnoho dalších složitých případů, které nebyly medializovány….“

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na