Domů Hlavní zprávy Ve službě položil život další policista. Lidskou i služební tragédií pokračuje víkendový...

Ve službě položil život další policista. Lidskou i služební tragédií pokračuje víkendový zákrok proti agresivnímu útočníkovi

0
Sdílet
Znak Policie ČR, ilustrační foto. Autor: Policie ČR / MV-ČR

Hluboká nad Vltavou/Praha – V úterý 20. prosince dopoledne kolem desáté hodiny podlehl zraněním policista z obvodního oddělení Hluboká nad Vltavou nprap.. V. H., který o víkendu společně s kolegou zasahoval proti agresivnímu mladíkovi, který v rodinném domě napadal další členy domácnosti.

Pachatel při spatření policistů na tyto ihned zaútočil dřevěnou násadou a následně i nožem.  Oba policisty vážně zranil. I přes utrpěná zranění jej policisté dokázali zpacifikovat. Při zákroku také pomohly další osoby z domu. Osmnáctiletý útočník skončil po ošetření v policejní cele.

Oba policisté se hned po převezení do nemocnice podrobili operaci. Podpraporčík J. H. je po operaci ve stabilizovaném stavu. Nadpraporčík V. H. bojoval s pomocí lékařů dlouhé hodiny o svůj život. Dnes dopoledne svůj poslední boj prohrál.

Tato tragická zpráva zasáhla jak pozůstalé tak i všechny policisty. Všichni musí každý den čelit rostoucí agresivitě pachatelů. Obrovské uznání si zaslouží náš tragicky zesnulý kolega, který i těžce zraněn dokončil svůj služební zákrok a do písmene tak dodržel svoji služební přísahu.

Policejní prezident genmjr. Tomáš Tuhý dnes rodině zesnulého policisty vyjádřil upřímnou soustrast. Mimo jiné řekl: „Policista se zachoval jako skutečný hrdina. Jako policejní prezident budu vždy plně podporovat policisty, kteří zakročují proti agresivním útočníkům se vší rozhodností. Včera jsem dva takové policisty z Obvodního oddělení ve Vodňanech ocenil medailí za statečnost. Mé myšlenky jsou v těchto chvílích také s rodinou zesnulého kolegy. “

Autor:
mjr. Mgr. Bc. Jiří Matzner
– tiskový mluvčí PIS
Policie ČR