Domů Hlavní zprávy Ve Šlapanicích u Brna zničily plameny část rodinného domu

Ve Šlapanicích u Brna zničily plameny část rodinného domu

0
Sdílet
Požár RD ve Šlapanicích u Brna. Foto: HZS JMK

Brno – Na Masarykově náměstí ve Šlapanicích zničily plameny část rodinného domu. Majitele si převzala do péče záchranná služba. Škoda se odhaduje do milionu korun.

Operační středisko na žádost velitele zásahu vyslalo jednotky i z druhého stupně požárního poplachu. Na místě pracovali hasiči z 11 dobrovolných a profesionálních jednotek včetně územního řídícího důstojníka HZS JmK.Po výbuchu benzínových par poblíž kamen se požár rozšířil z přízemí až do půdního prostoru a zasáhl střešní konstrukci. Jednotkám se podařilo zabránit rozšíření požáru do obytné části domu a na sousední zástavbu. Proti plamenům nasadily 4 vodní proudy. Používaly při tom také automobilový žebřík.

Majitel domu skončil pro podezření na nadýchání kouře v péči ZZS. Po ošetření jej posádka odvezla do nemocnice.

Hasičům se podařilo dostat požár pod kontrolu v 17.41 a následovalo rozebírání střešní konstrukce a dohašování. Úplnou likvidaci požáru ohlásil velitel krátce před 19. hodinou. Vyšetřovatel předběžně odhadl, že škoda způsobená požárem zřejmě nepřekročí milion korun. Vzhledem  k charakteru okolní zástavby však jednotky svým zásahem uchránily hodnoty za min. 20 milionů korun.

Vzhledem k očekávanému dešti a poryvům větru zajistili hasiči po ukončení hasebních prací odkrytou střechu plachtou. Tuto činnost ukončili před 20. hodinou.

Zdroj: Jaroslav Mikoška,

tiskový mluvčí HZS Jmk 

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na