Domů Hlavní zprávy Ve Frenštátu pod Radhoštěm zavalil muže asi 2t stroj, do nemocnice ho...

Ve Frenštátu pod Radhoštěm zavalil muže asi 2t stroj, do nemocnice ho přepravil vrtulník

0
Sdílet
Sanitka Zdravot. záchranné služby, ilustrační foto. Autor: archiv redakce Události112.cz / J. B.

Frenštát pod Radhoštěm – Záchranáři museli v pondělí 1. října, zasahovat ve Frenštátu pod Radhoštěm na Novojičínsku, kde dvaačtyřicetiletého muže, při práci zavalil asi dvoutunový stroj. Vážně zraněného musel do nemocnice transportoval záchranářský vrtulník.

O události a následné záchranné akci informoval dnes redakci webu #Udalosti112.cz, krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že dvaačtyřicetiletý muž byl při práci zavalen přibližně dvou tunovým strojem, který posunoval a zůstal pod ním zaklíněn.

Postiženému pomáhali nejprve spolupracovníci, kteří jej také vyprostili, posléze profesionální záchranáři.


ČTĚTE TAKÉ: Záchranáři spolu s Horskou službou zachraňovali muže na beskydských Pustevnách
Koordinovaný zásah moravskoslezských a zlínských záchranářů, spolu s Horskou službou Beskydy, pomohl zachránit život muže postiženého náhlým selháním krevního oběhu na beskydských Pustevnách. 

Lékař záchranné služby při prvotním vyšetření pacienta zjistil vážné poranění v oblasti hrudníku a nevyloučil ani možnost vnitřního zranění. Muži byla poskytnuta přednemocniční neodkladná péče a byl následně letecky přepraven do ostravské Fakultní nemocnice,“ doplnil k události mluvčí záchranné služby.

-jb, (red.)

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na