Domů Z regionu Praha Ve dne hlídač, v noci zloděj! Hlídač se cestou do práce zastavil...

Ve dne hlídač, v noci zloděj! Hlídač se cestou do práce zastavil v cizí garáži, kde kradl jak straka!

0
Sdílet
Policie ČR - 158, ilustrační foto. Autor: archiv redakce 2015 / JB
Policie ČR - 158, ilustrační foto. Autor: archiv redakce 2015 / JB

Praha – Celý případ se odehrál dvaadvacátého května okolo třetí hodiny ráno. V té době operační důstojník přijal na linku tísňového volání oznámení od majitele rodinného domu, že mu na telefon přišla zpráva o narušení zabezpečovacího systému v jeho garáži.

Sám oznamovatel již v prvopočátku duchapřítomně usoudil, že raději vyčká do příjezdu policistů a sám do té doby nebude nic podnikat.

Operační na místo okamžitě vyslal nejbližší hlídku, kterou byli policisté z místního oddělení Smíchov. Ti se na místo dostavili během několika málo minut a také díky rychlé reakci vyrušili pachatele právě ve chvíli, kdy se již s nakradeným nářadím, propanbutanovou láhví a dalšími věcmi v řádech tisíců korun chystal odejít. Vzhledem k tomu, že muž na opakované výzvy nijak nereagoval, svedli ho policisté na zem za pomoci donucovacích prostředků.

Muž policistům nejprve zapíral, později ale přiznal, že přelezl oplocení a poté vylomil zámek garáže, do které se tímto způsobem vloupal. Dále uvedl, že si předmětnou garáž vyhlédl již několik dní před krádeží, neboť když okolo procházel cestou z práce, zahlédl, že má majitel uvnitř kufr s nářadím. A právě to potřeboval, protože jemu nářadí někdo ukradl na stavbě, kde pracuje jako hlídač. Nechtěl však za něj utrácet peníze, a proto se rozhodl, že ho raději ukradne.

Povedený hlídač.. v minulosti byl již pětkrát odsouzen.

Policisté na místě sedmapadesátiletého muže zadrželi a na policejní služebně mu poté ve zkráceném řízení sdělili podezření z trestného činu krádež vloupáním. V případě odsouzení mu za tento delikt hrozí až dvouleté vězení. Na policejní služebně policisté navíc zjistili, že se ze strany podezřelého nejedná o pouhý exces, neboť v minulosti byl již za krádeže pětkrát odsouzen.

Autor: por. Bc. Iveta Martínková
–  tisková mluvčí
Policie ČR KŘP hl.m.Prahy