Domů Hlavní zprávy Včasný zásah při požáru v příbramské Zdaboři uchránil miliony

Včasný zásah při požáru v příbramské Zdaboři uchránil miliony

0
Sdílet
Požár v rodinném domě v příbramské městské části Zdaboř zaměstnal hasič. Autor: HZS Středočeského kraje

Příbramsko – Požár v rodinném domě v příbramské městské části Zdaboř zaměstnal jednotku HZS Příbram se dvěma cisternami a výškovou technikou a další dva cisternové automobily jednotek SDH Příbram VI-Březové Hory a Trhové Dušníky.

Informuje o tom mluvčí HZS Sředočeského kraje Ladislav Holomčík s tím, že vzhledem k příznivé dislokaci byli profesionální hasiči na místě za čtyři minuty a průzkumem zjistili, že požárem je zasažena obytná místnost v přízemí dvoupodlažního rodinného domu a ostatní prostory objektu jsou silně kontaminovány zplodinami hoření. Uvnitř se naštěstí nikdo nenacházel, syn majitelky požár objevil a ihned nahlásil při příchodu z práce.

Hasiči v dýchací technice požár lokalizovali za necelou půlhodinu. Příbramský vyšetřovatel požárů přizval na místo techniky kriminální policie, neboť bylo zřejmé, že do domu někdo vnikl násilím a požár rozhodně nevznikl po technické závadě elektroinstalace nebo od tepelného spotřebiče. Požár dohasila nová směna, která po sedmé hodině vystřídala končící hasiče. Následně byl celý domek odvětrán a po došetření předán majitelce.

Vyšetřování potvrdilo původní domněnku, že požár byl založen úmyslně, neboť ohniska byla objevena na několika místech, především na rychle hořlavých částech postelí v zasažené místnosti.

„Přímé škody byly vyčísleny na 400 tisíc korun, včasným zásahem a nasazením potřebného počtu sil hasiči uchránili hodnoty za pět milionů. Celá událost se obešla bez zranění,“ dodal mluvčí HZS Sředočeského kraje Ladislav Holomčík.

PSALI JSME: U požáru kuchyně v Praze 4 zasahovaly dvě jednotky, příčinou požáru byla nedbalost

Autor: Honza Vraný

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na