Domů Dopravní nehody Vážnou nehodu nedaleko Chodové Plané si oznamovatel vymyslel! Složky IZS ji hledaly...

Vážnou nehodu nedaleko Chodové Plané si oznamovatel vymyslel! Složky IZS ji hledaly marně

0
Sdílet
IZS
Dispečink krajské záchranky - ilustrační snímek. Autor: archiv ZZS Královéhradeckého kraje / redakce Udalosti112-cz

Chodová Planá –  Všechny záchranné složky IZS, tedy hasiče, zdravotníky i policisty zaměstnal telefonát na tísňovou linku, ve kterém oznamovatel nahlásil záchranářům vážnou dopravní nehodu. Bohužel, jeho tvrzení se nezakládalo na pravdě a záchranáři, hasiči i policisté nehodu marně hledali! 


PSALI JSME: Čtyřletá dívenka se popálila horkým olejem z fritovacího hrnce, do nemocnice ji transportoval vrtulník


O události dnes aktuálně informovala krajská mluvčí plzeňských hasičů Pavla Jakoubková s tím, že na Boží hod vánoční v půl druhé ráno obdržely složky IZS informaci o vážné dopravní nehodě nákladního automobilu se dvěma osobními vozidly nedaleko Chodové Plané.

Dle oznamovatele se na místě měla nacházet dokonce i osoba v bezvědomí.

Kromě zdravotníků a policistů k nehodě vyjeli i hasiči ze dvou krajů – z Plzeňského kraje jednotky HZS Tachov a JSDH Planá, z Karlovarského kraje pak stanice HZS Mariánské Lázně.

Všichni zúčastnění záchranáři se snažili nehodu hodinu hledat, projeli všechny myslitelné trasy v okolí. Současně se operační střediska pokoušela spojit s oznamovatelem – ten ale již telefon nezvedal,“ uvedla mluvčí hasičů Pavla Jakoubková.

„Po hodině pátrání byl zásah ukončen, jako planý poplach. Oznamovateli hrozí trest za zneužití složek IZS,“ doplnila mluvčí krajských hasičů.

-jb

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na