Domů Dopravní nehody Vážná nehoda blokovala příjezd do Prahy po brněnské dálnici D1

Vážná nehoda blokovala příjezd do Prahy po brněnské dálnici D1

0
Sdílet
Vážná nehoda kamionů. Autor: HZS Středočeského kraje

Středočeský kraj – Dopravní nehoda tří nákladních vozidel a dodávky na kilometru 14,5 dálnice D1 ve směru z Brna do Prahy zaměstnala hasiče, záchranáře i policisty. 

Informuje o tom Petr Svoboda z oddělení IZS HZS Středočeského kraje s tím, že ke střetu byla vyslána profesionální jednotka hasičů ze stanice Říčany a jednotka SDH Senohraby. Po příjezdu na místo hasiči zjistili, že se jde o nehodu tří kamionů a jedné dodávky, přičemž v kabině jednoho z kamionů se nachází zaklíněný řidič. Ten sice nebyl zraněn, ale nedokázal vlastními silami z vozidla vylézt.

Hasiči pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení vytrhli dveře a následně pomohli řidiči z vozidla. Poté byl předán do péče ZZS, která jej preventivně prohlédla, ale ponechala na místě. Vzhledem k tomu, že při nehodě uniklo cca 200 litrů nafty, byla na místo vyslána ještě jednotka ze stanice Benešov s technickým vozidlem, které dovezlo dostatečnou zásobu sorbentu.

FOTOGALERIE ZE STŘETU KAMIONŮ…

Po celou dobu zásahu hasičů byla dálnice ve směru do hlavního města zcela uzavřena, částečně se podařilo obnovit provoz pár minut po poledni.

PSALI JSME TAKÉ: U obce Suchohrdly vyprošťovali hasiči havarovaný kamion, zasahovat musela těžká technika

Autor: Honza Vraný

 

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na