Domů Hlavní zprávy V Židlochovicích hořela průmyslová hala, zasahovalo několik hasičských jednotek

V Židlochovicích hořela průmyslová hala, zasahovalo několik hasičských jednotek

0
Sdílet
Požár v objektu papíren v Židlochovicích. Autor: HZS Jihomoravského kraje

Židlochovice – Půl hodinu před polednem vyjely první jednotky hasičů k požáru v objektu papíren v Židlochovicích. Už z dálky byl vidět kouř, který stoupal nad průmyslovým areálem v ulici Nádražní.

Při požáru se zranil jeden ze zaměstnanců firmy a musel být převezen leteckou záchrannou službou k dalšímu ošetření. Požárem byla zničena výrobní část objektu. Škoda se odhaduje v řádu desítek milionů korun. Byl vyhlášen II. stupeň požárního poplachu.

Při příjezdu prvních jednotek byla plameny zasažena střecha objektu, která se začala propadat. Celkem 80 hasičů likvidovalo požár osmi proudy. Jako hasivo byla použita také pěna. Požár se podařilo lokalizovat ve 12:15 hodin. Oheň se nerozšířil na další objekty v areálu.

Hasiči na místo povolali také Mobilní chemickou laboratoř, která zajistila monitoring ovzduší v okolí požáru a odebrala k další analýze vzorky použité hasební vody z požářiště. Monitoring ovzduší nezaznamenal žádné zdraví ohrožující koncentrace škodlivých látek. Nemusela být proto vyhlášena žádná zvláštní opatření v okolí požářiště.

Velitel zásahu na místo povolal speciální techniku Cobra, která zajistila dohašení skrytých ohnisek požáru především ve střešní konstrukci výrobní a skladovací haly. V tuto chvíli je požár uhašen.

Autor:
Kpt.Pavla Pražáková
HZS Jihomoravského kraje