Domů Hlavní zprávy V ulicích měst je více ozbrojených policejních hlídek. Po teroristickém útoku v...

V ulicích měst je více ozbrojených policejních hlídek. Po teroristickém útoku v Berlíně přijala policie mimořádná opatření

0
Sdílet
Ozborjení policisté v ulicích města. Autor: Honza Vraný/JV PRESS
Ozborjení policisté v ulicích města. Autor: Honza Vraný/JV PRESS

Česká republika – V souvislosti s tragickou událostí, k níž došlo v Berlíně, přijala republiková policie mimořádná opatření, která spočívají zejména v posílení hlídkové činnosti. Informuje o tom mluvčí Policejního prezidia ČR Jozef Bocán. 

Policisté se zaměří zejména na místa s vyšší koncentrací osob, tedy například na vánoční trhy, nákupní centra apod. Zvýšený počet policistů bude dohlížet také na vytipované společenské akce a události. V souvislosti s těmito opatřeními jsme navázali úzkou spolupráci s městy a obcemi, s nimiž bezpečnostní opatření koordinujeme, na opatřeních se podílejí také strážníci městských policií.

Zvýšený výkon služby se projeví také na hranicích; na vytipovaných hraničních přechodech budou policisté provádět namátkové kontroly vozidel a vlaků.

Policie ČR zvýšila svou činnost v souvislosti s útokem, ke kterému došlo ve včerejších večerních hodinách v Berlíně. Nastavená bezpečnostní opatření, která zejména spočívají ve zvýšené hlídkové činnosti na místech s vyšší koncentrací osob, jsou nyní o to intenzivnější.

Prvotní zvýšená bezpečnostní opatření jsme nastavili v Praze, kde se již v průběhu noci do ulic vydali policisté vyzbrojeni, mimo jiné, dlouhými zbraněmi. Od dnešních ranních hodin se zvýšená bezpečnostní opatření dotknou také dalších míst napříč Českou republikou. Na tomto postupu se ve večerních hodinách shodl policejní prezident genmjr. Tomáš Tuhý spolu s panem ministrem vnitra Milanem Chovancem.

Policie ČR intenzivně spolupracuje při získávání informací s německými kolegy cestou mezinárodní policejní spolupráce a také Národního kontaktního bodu pro terorismus. To, zda se případně nastavená bezpečnostní opatření změní, bude záležet také na informacích, které případně zazní na svolané zpravodajské skupině. V tuto chvíli jakékoliv informace o případném hrozícím nebezpečí pro Českou republiku nemáme. Nezměněn také v tuto chvíli zůstává vyhlášený první stupeň ohrožení terorismem.

Autor:
Honza Vraný
JV PRESS