Domů Z regionu Ústecký kraj V tunelu na D8 došlo k vážné nehodě. Naštěstí jen cvičně

V tunelu na D8 došlo k vážné nehodě. Naštěstí jen cvičně

0
Sdílet
Hasiči zasahují cvičně u nehodu v tunelu na D8. Autor: Lukáš Marvan
Hasiči zasahují cvičně u nehodu v tunelu na D8. Autor: Lukáš Marvan

Radejčín – Složky Integrovaného záchranného systému cvičily zásah u dopravní nehody a následného požáru dvou osobních aut v tunelu Rdaječín na novém úseku dálnice D8.  Informuje o tom mluvčí HZS Ústeckého kraje Lukáš Marvan.

Cvičná dopravní nehoda a následný požár byla oznámena na Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje 10:04 hodin. První hasičská jednotka byla na místě nehody ve druhém tubusu tunelu, ze kterého se zashovalo, v 10:15 a druhá v 10:20 hodin.

Dojezdový čas 15 minut byl splněn. Cvičení se zúčastnily dvě hasičské jednotky (jedna z Lovosic a druhá z Ústí nad Labem) s cisternovými automobilovými stříkačkami a a rychlým zásahovým automobilem, sanitní vozidlo Zdravotnické záchranné služby z Lovosic a vyšetřovací automobil Policie ČR z Řehlovic.

Hasiči zlikvidovali požár, vyprostili řídiče z havarovaných vozů, poskytli jim předlékařskou pomoc a předali je Zdravotnické záchranné službě. Policie zabezpečila místo nehody a vyšetřila její příčinu. Účelem cvičení byl nácvik součinnosti základních složek IZS při zásahu v prostoru tunelu komunikace D8, ověření dojezdových časů, seznámení se zvláštnostmi a problematikou zásahu na daném úseku.

Autor:
Lukáš Marvan
Mluvčí HZS Ústeckého kraje