Domů Z regionu Olomoucký kraj FOTO: V Olomouci hořel sklad textilu, zasahovalo několik hasičských jednotek

FOTO: V Olomouci hořel sklad textilu, zasahovalo několik hasičských jednotek

0
Sdílet
Mohutný požár skladu s textilem v Olomouci zaměstnal několik hasičských jednotek. Autor: HZS Olomouckého kraje

Olomouc – V sobotu 25. června byl půl hodiny po půlnoci hodin oznámen na krajské operační středisko Olomouckých hasičů požár ve skladu textilu v Olomouci na ulici Matěje z Janova. Jednalo se o mohutný požár. Na místě zasahovalo několik jednotek z řad profesionálních i dobrovolných hasičů.

O požáru informovala krajská mluvčí Olomouckých hasičů Vladimíra Hacsiková s tím, že profesionální a dobrovolní hasiči jsou stále na místě požáru skladu textilu v Olomouci. Dohašují ohniska požáru a hektolitry vody prolévají balíky a koše s textilem. Z požárem zasaženého objektu zbyly pouze trosky, stropy se propadly, obvodové stěny se zřítly. Na pomoc přijela těžká technika ze Záchranného útvaru Hlučín, která balíky rozrabává a usnadňuje tak dohašovací a likvidační práce.

Po celou dobu zásahu se provádí na místě monitoring ovzduší.

„Nejprve ho prováděli sami hasiči, po příjezdu specializovaného pracoviště Chemické laboratoře ve Frenštátě pod Radhoštěm převzali monitoring do svých kompetencí. Můžeme uklidnit občany přilehlých částí města, protože nebyly překročeny škodlivé limity v ovzduší u žádné z měřených látek,“ vysvětlila Hacsiková.

Některé jednotky dobrovolných hasičů, které u požáru zasahovaly od nočních hodin, se pomaličku vrací na své základny. Vystřídali je hasiči ze čtyř obcí, které mají velkokapacitní cisterny a na místě teď zajišťují zásobování vodou.

Hasiči jsou stále na místě požáru, podle prvotních odhadů zde budou pracovat celý dnešní den (sobota 25. června 2016, stav k 11:00 hodině).

Předpokládáme, že v pondělí bude požářiště dostatečně vychladlé, aby mohli nastoupit vyšetřovatelé. „Náš krajský vyšetřovatel si vyžádal spolupráci expertů z Technického ústavu požární ochrany v Praze, kteří budou zjišťovat, co stojí za příčinou vzniku požáru,“ doplnila k požáru mluvčí hasičů.

  • krajská redakce U112.cz & HZS Olomouckého kraje