Domů Z regionu V obci Bystřička na Vsetínsku hořelo osobní vozidlo, zasahovaly tři hasičské jednotky

V obci Bystřička na Vsetínsku hořelo osobní vozidlo, zasahovaly tři hasičské jednotky

0
Sdílet
Rychlá reakce majitele a souseda zabránila rozsáhlejšímu požáru v Bystřičce na Vsetínsku. Autor: JSDH Jablůnka / HZS ZLK

Vsetínsko – Tři jednotky hasičů byly po dvacáté hodině vyslány k likvidaci požáru v obci Bystřička na Vsetínsku. Rychlá reakce majitele a souseda zabránila rozsáhlejšímu požáru.

Podle přijatého oznámení došlo k požáru osobního vozidlo, které bylo zaparkované v hospodářském objektu. Na místo hlášené události zamířili profesionální hasiči z Valašského Meziříčí a dobrovolní hasiči z Jablůnky a Bystřičky.

Ještě než jednotky dorazily na místo zásahu podařilo se majiteli vytlačit hořící vozidlo ze stodoly. K hašení vozidla se přidal i soused majitele, který je shodou okolností zástupcem velitele místní jednotky dobrovolných hasičů. Za pomoci sněhu se jim podařilo bránit plamenům v rozšíření. Likvidaci požáru v motorovém prostoru osobního vozidla pak definitivně zlikvidovali povolaní hasiči pomocí dvou hasicích přístrojů.

Podle majitele vznikla na vozidle škoda okolo dvaceti tisíc korun. Příčinou vzniku požáru se zabývá vyšetřovatel hasičů.

Foto:
JSDH Jablůnka

Autor:
por. Bc. Libor Netopil
  – tiskový mluvčí
HZS Zlínského kraje