Domů Hlavní zprávy V Milenově na Přerovsku spadl v těžko přístupném terénu paraglidista, zasahovali hasiči...

V Milenově na Přerovsku spadl v těžko přístupném terénu paraglidista, zasahovali hasiči i záchranáři

0
Sdílet
U ošklivého pádu paraglidisty v Milenově na Přerovsku zasahují hasiči a záchranáři. Autor: HZS Olomouckého kraje

Přerovsko – V neděli 20. listopadu 2016 bylo v 14:10 hodin oznámeno na operační středisko HZS Olomouckého kraje, že na stromě nedaleko obce Milenov na Hranicku havaroval paraglidista a se svým padákem visí na stromě.

Na místo proto ihned vyjeli profesionální hasiči z Hranic a dobrovolní hasiči z Milenova. Hasiči muže našli visícího na stromě zachyceného za padák poblíž polní cesty z Uhřínova na Hrabůvku. Velitel zásahu si na místo vyžádal ještě posilovou jednotku lezckého družstva z požární stanice v Přerova.

Hasiči se cisternami nemohli dostat až přímo k paraglidistovi, proto zastavili asi 100 m od místa události a veškerý materiál, nastavovací žebříky a další potřebné věci vynosili do příkrého svahu. Pomocí nastavovacích žebříků zajistili muže na stromě a počkali na příjezd lezců. Ti se poté pustili do záchrany muže ze stromu.

VIDEO: záchranná akce paraglidisty na Přerovsku

Na stromě si vytvořili kotevní bod a muže na lanech pomalu spustili dolů. Zdál se být nezraněn, přesto ho hasiči předali do péče zdravotnické záchranné služby.

Svůj velice náročný zásah, který komplikoval jak svažitý terén, ve kterém museli hasiči pracovat, tak také nemožnost přijet až na místo události, jednotky ukončily v 15:36 hodin.

 

Autor:
Bc. Ing. Vladimíra Hacsiková
 – tisková mluvčí
HZS Olomouckého kraje

Video:
HZS Olomouckého kraje