Domů Hlavní zprávy V Kladně vyhořel v panelovém domě byt, zasahovalo několik hasičských jednotek i...

V Kladně vyhořel v panelovém domě byt, zasahovalo několik hasičských jednotek i zdravotníci

0
Sdílet
Požár v panelovém domě v Kladně, v ulici U Hvězdy. Foto: čtenářka webu - Marta Obramová

Kladno – V sobotu 10. prosince krátce po 22. hodině se sjelo několik hasičských jednotek k nahlášenému požáru bytu v panelovém domě v kladenské ulici U Hvězdy.

Podle informací serveru Události112 hořelo v jednom z bytů ve 3. patře panelového domu, zasahující hasiči museli na místě použít i speciální výškovou techniku.

Hasiči evakuovali celý panelák… 

Hasiči museli na místě požáru evakuovat všechny nájemníky domu, včetně malých domácích zvířat. Některé nájemníky museli hasiči vyvádět z hustě zakouřeného domu ve speciálních dýchacích (vyvádecích) maskách.

Zasahovat museli i záchranáři…

Vedle profesionálních hasičů na místě zasahovali také zdravotničtí záchranáři. Jeden z nájemníků domu se nadýchal splodin kouření a musel být ošetřen přivolanou záchrannou službou, která jej po nezbytném prvotním ošetření převezla do nemocnice.

Podle svědků požáru hořelo v třípokojovém bytě, požár měl vzniknout údajně od hořící svíčky. Až několikametrové plameny šlehající z okna navíc poškodily také okno bytu o patro výše.

Škoda se vyšplhala na 800tisíc korun…

K požáru se vyjádřil krajský mluvčí středočeských hasičů Ladislav Holomčík s tím, že škoda byla předběžně vyčíslena na 800 tisíc korun.

„Vyhořela jedna místnost, zbytek bytu byl zcela zakouřený. Byt o podlaží níže je vyplavený vodou. Příčina požáru je předmětem dalšího vyšetřování,“ dodal mluvčí hasičů.

-jb