Domů Hlavní zprávy V České Lípě shořel osobní automobil, uvnitř byla nalezena osoba bez známek...

V České Lípě shořel osobní automobil, uvnitř byla nalezena osoba bez známek života

0
Sdílet
Zásah hasičů - požár osobního vozidla, ilustrační foto. Autor: archiv HZS Olomouckého kraje

Česká Lípa – V neděli několik minut po páté hodině ranní došlo k mohutnému požáru osobního vozidla zn. BMW, které parkovalo poblíž místní ubytovny v Mikanově ulici v České Lípě. Na místě požáru zasahovali hasiči, kteří uvnitř vozu nalezli osobu bez známek života.

O požáru informovala krajská policejní mluvčí Vlasta Suchánková s tím, že na místě pracovali vedle hasičů také českolipští kriminalisté, kteří zjišťovali informace k události a prováděli prvotní šetřní. Z něho je zatím zřejmé, že se s největší pravděpodobností jednalo o shodu nešťastných okolností. Podle všeho zemřelý, kterého kriminalisté ztotožnili jako 24letého muže z Jičínska, přijel předchozí den do České Lípy za kamarádem. Po společné návštěvě místního baru se 24letý muž rozhodl spát v autě, které nechal kvůli zajištění tepla nastartované. Nad ránem začal vůz hořet.

„Policisté v tuto chvíli nevylučují technickou závadu na vozidle, ani možné vznícení od cigarety. Přesná příčina bude i ve spolupráci s vyšetřovateli hasičů stanovena po detailním ohledání zajištěného vozu a provedených expertízách,“ upřesnila Suchánková.

U zemřelého 24letého mladíka bude nařízena soudní pitva ke zjištění příčiny smrti. V tuto chvíli zatím nic nenasvědčuje tomu, že by na jeho smrti měla podíl jiná osoba.

„Případem se již od brzkých ranních hodin zabývají kriminalisté Územního odboru Česká Lípa, kteří se budou události i nadálě věnovat. Vyžadovat si budou i potřebné znalecké posudky a expertízy,“ doplnila k události mluvčí policie.

-jb, red.