Domů Z regionu Ústecký kraj V areálu ústecké SPOLCHEMIE došlo k výbuchu tlakové nádoby, do ovzduší unikal...

V areálu ústecké SPOLCHEMIE došlo k výbuchu tlakové nádoby, do ovzduší unikal čpavek. Naštěstí jen cvičně!

0
Sdílet
grafika Jiří Berec | U112.cz
Hasiči, ilustrační foto. Autor: archiv redakce Události112.cz / J.B.

Ústí nad Labem – Rozsáhlé prověřovací cvičení se zapojením všech složek Integrovaného záchranného systému Ústeckého kraje se odehrálo ve čtvrtek 20. září v dopoledních hodinách, v areálu ústecké SPOLCHEMIE. Zasedat musel i krizový štáb kraje.

O cvičení informoval obyvatele Ústí nad Labem krajský Úřad, ještě, před zahájením tohoto cvičení.

O události informovala na svých oficiálních stránkách i ústecká SPOLCHEMIE s tím, že předmětem cvičení je reakce na simulovaný požár v průmyslovém objektu s následným výbuchem tlakové nádoby a taktéž simulovaným únikem nebezpečného čpavku do ovzduší.

Cvičení si klade za cíl prověřit schopnost reakce záchranných složek včetně hasičů, policie, zdravotníků a součinnost jak havarijního štábu firmy, tak i krizového štábu ústeckého magistrátu a kraje.


ČTĚTE TAKÉ: Zvláštní stupeň poplachu byl vyhlášen hasičům, při požáru haly v areálu Celia na Litvínovsku
Několik jednotek hasičů z řad profesionálů a dobrovolníků vyjelo 19. září, krátce po poledni k požáru výrobní linky do objektu firmy Celio v Růžodolu v Litvínově na Mostecku. Vyhlášen byl hasičům postupně až zvláštní stupeň požárního poplachu. 

Podobná cvičení, avšak v menším rozsahu, realizuje SPOLCHEMIE pravidelně, protože patří do souboru prevence a připravenosti opatření k vypořádání se s mimořádnými událostmi. „Firma disponuje nejen vlastní hasičskou jednotkou, ale podmínkám chemického provozu odpovídá i pečlivé a kontinuální školení všech zaměstnanců, vybavení jejich pracovišť, účinné osobní ochranné prostředky, špičkové monitorovací a varovné systémy a samozřejmě i moderní technická opatření k minimalizaci potenciálních škod,“ doplnila k dnešní události ústecká SPOLCHEMIE na svých oficiálních webových stránkách.

Kromě ústecké SPOLCHEMIE, se k dnešnímu cvičení oficiálně nevyjádřila Policie ČR, Hasičský záchranný sbor a ani krajská záchranná služba, jejichž složky se na tomto cvičení aktivně podílely.

-jb, (red.)

 

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na