Domů Hlavní zprávy V areálu Třineckých železáren se muž zřítil z výšky, v umělém spánku...

V areálu Třineckých železáren se muž zřítil z výšky, v umělém spánku ho do nemocnice přepravil vrtulník

0
Sdílet
Letecká záchranná služba Ostrava na své domovské základně. Ilustrační foto. Autor: archiv ZZS Moravskoslezského kraje

Třinec – Pozemní posádky spolu s Leteckou záchrannou službou museli zasahovat v areálu Třineckých železáren, kde se muž zřítil z přibližně 15m výšky. Do nemocnice ho musel transportovat záchranářský vrtulník.

K události došlo 19. září, krátce před jednadvacátou hodinou večerní.

O události informoval naší redakci krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že na místo události vyjela posádka RLP z nedalekého stanoviště, na záchraně muže se podílel také tým letecké záchranné služby.

Sedmapadesátiletý muž po pádu při vědomí, utrpěl však vážná poranění hlavy a také končetin. Zasahující lékařka jej po prvotním vyšetření uvedla do umělého spánku, zajistila dýchací cesty a převedla pacienta na přístrojem řízenou ventilaci. Byl uložen do vakuové matrace a po dalších opatřeních připraven k transportu do zdravotnického zařízení,“ sdělil Humpl.


KAUZA CELIO: Opakující se požáry na litvínovské skládce Celio mají dohru. Kraj zakázal Celiu přijímat další odpad!
Ve čtvrtek 20. září jsme vás aktuálně informovali o dalším požáru na litvínovské skládce odpadů Celio, kde hořela tentokrát skladová hala s třídičkou odpadů a samotný uskladněný komunální odpad. Hasičům byl vyhlášen zvláštní stupeň požárního poplachu. 

Pro muže přilétl vrtulník letecké záchranky a letečtí záchranáři muže převzali na palubu stroje. Poté byl přepraven na urgentní příjem ostravské Fakultní nemocnice,“ doplnil k události mluvčí záchranářů.

-jb, (red.)

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na