Domů Z regionu Ústecký kraj ÚTOK NA STRÁŽNÍKA: Na bílinského strážníka zaútočil neznámý střelec

ÚTOK NA STRÁŽNÍKA: Na bílinského strážníka zaútočil neznámý střelec

0
Sdílet
Zasahujícího strážníka zasáhla do pravého ramene diabola ze vzduchovky. Foto: Jan Vraný

Bílina – Jako lovná zvěř si připadají strážníci v Bílině. Ve středu večer totiž po jednom z nich kdosi vystřelil vzduchovkou a diabola zasáhla strážníka do pravého ramene. Naštěstí muž zákona neutrpěl žádná závažnější poranění.

Po střelci pátrají státní policisté, kteří si případ převzali.

Celý incident začal na bílinském sídlišti SUNN, kde hlídka strážníků kontrolovala skupinku mládeže. „Náhle jsem uslyšel zvuk letícího diabolu ze vzduchovky a vzápětí jsem ucítil štípnutí. Není pochybnost, že šlo o projektil ze vzduchovky,“ říká přímo na místě bílinský strážník, po kterém vystřelil neznámý pachatel.

„Je smutné, že po nás už lidé střílejí i když naštěstí zatím jen ze vzduchovky. Zasahující strážník měl velké štěstí, že ho diabola nezasáhla například do oka. Takhle to odneslo jen rameno,“ říká k incidentu ředitel bílinských strážníků Petr Kollár.

S největší pravděpodobností útočník“ střílel z jednoho z oken bytu nedalekého panelového domu. Na místě zasahovala i hlídka státní policie, která si následně celý případ útoku na strážníka převzala k dalšímu vyšetřování.

Autor:
Jan Vraný
e-teplicko.cz ,
JV press